کد خبر: 186767778
تاریخ انتشار: سه شنبه 12 تير 1397
خانه » حواشی » ابنا » یونیسف: 12 میلیون کودک یمنی به کمک نیاز دارند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

یونیسف در بیانیه ای اعلام کرد: در مناطق مختلف این کشور 11 میلیون کودک به کمک های بشردوستانه به ویژه به غذا و آب آشامیدنی نیاز دارند.

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد «یونیسف» با انتشار بیانیه ای خواستار راه حل سیاسی و اعطای فرصتی برای صلح در یمن شد.

"هنریتا فور" مدیر اجرایی این نهاد در این بیانیه اعلام کرد: درگیری وحشیانه در یمن، این کشور راه به پرتگاه هلاکت سوق داده و اقتصاد تبدیل به خرابه شده و خدمات اجتماعی با مشکلات جدی مواجه است.

مدیر اجرایی یونیسف ادامه داد: قیمت ها افزایش یافته، بیمارستان ها آسیب دیده اند، مدارس به پناهگاه ها تبدیل شده و یا توسط گروه های مسلح تصرف شده است؛ در این راستا، یونیسف تلاش می کند برای کودکان و جوانان یمنی کمک ارائه کند اما باید راه حل سیاسی برای پایان دادن به جنگ در این کشور پیدا شود.

بیانیه مذکور در ادامه می افزاید: در مناطق مختلف این کشور 11 میلیون کودک به کمک های بشردوستانه به ویژه به غذا و آب آشامیدنی نیاز دارند.

لازم به ذکر است، با توجه به ادامه حملات سعودی ها به کشور یمن و تداوم محاصره ظالمانه این کشور، میلیون ها نفر از مردم یمن آواره شده اند و به دلیل عدم دسترسی به آب آشامیدنی و عدم جمع آوری زباله ها، مردم این کشور هر روز در معرض خطر مبتلا به بیماری های گوناگون قرار دارند.

...............
پایان پیام/ 268

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین