کد خبر: 186771035
تاریخ انتشار: سه شنبه 12 تير 1397
خانه » حواشی » ابنا » شکایت قطر از عربستان به دلیل سیاسی کردن حج
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

قطر در ادامه اقدامات حقوقی خود علیه عربستان اعلام کرد که به دلیل سیاسی کردن حج از سعودی ها شکایت کرده است.

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ قطر در ادامه اقدامات حقوقی و بین المللی علیه کشورهای عربستان ،امارات ، بحرین و مصر اعلام کرد که به دلیل سیاسی کردن حج از سعودی ها شکایت کرده است.

"علی بن صمیخ المری" رییس کمیته ملی حقوق بشر عربستان در اظهاراتی گفت : در این زمینه سه پیام مجزا به سه طرف در سازمان ملل متحد ارسال کرده ایم.

وی افزود : این پیام ها برای "فیوگیسلاف سوک" رییس شورای حقوق بشر ، "امیر زید بن رعد" کمیسر عالی حقوق بشر و "احمد شهید" گزارشگر ویژه مربوط به آزادی ادیان و عقاید ارسال شده است و در آن به نگرانی کمیته ملی حقوق بشر نسبت به موانعی که مقامات عربستان سعودی بر سر راه زائران قطری و افراد مقیم این کشور برای انجام مناسک حج و عمره قرار داده اند، اشاره شده است .

المری با بیان اینکه مقامات سعودی تاکنون به درخواست های متعدد قطر بی توجهی نشان داده اند ، گفت: از طرف های مذکور در سازمان ملل متحد خواسته است تا اقدامات قانونی و فوری علیه این عملکرد عربستان سعودی به عمل آورند.

وی اظهار داشت: اقدامات عربستان سعودی در سیاسی کردن آیین حج نقض آشکار اصول و احکام دین مبین اسلام است و دولتمردان سعودی به جای پاسخگویی با فرار به جلو بیانیه های دروغین به منظور گمراه کردن جامعه جهانی صادر می کنند.

رییس کمیته ملی حقوق بشر قطر گفت که این کشور مانع از تحقق اهداف سعودی در گمراه کردن جامعه جهانی خواهد شد و به همین منظور موضوع را در تمام مجامع جهانی پیگیری خواهیم کرد.

وی تاکید کرد که عربستان مسئولیت ممانعت از سفر زایران قطر به حج تمتع و عمره برای دومین سال متوالی را بر عهده دارد.

در ادامه سیاسی کاری سعودی ها در انجام مناسک حج و عمره ، عربستان امسال هم با تعیین شروطی عملا مانع از حضور عمره گزاران قطری در عمره ماه رمضان شد.

...............
پایان پیام/ 268

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین