کد خبر: 186793839
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 تير 1397
خانه » خبر گزاری ها » شبستان » برای ایجاد اشتغال باید دنبال طرح های سریع و بازاردار باشیم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
معاون وزیر صنعت:

معاون وزیر و رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی ایران اظهار داشت: با توجه به اینکه امروز اشتغال مهمترین موضوع کشور است برای ایجاد استغال باید به دنبال طرح های سریع و بازاردار باشیم.

به گزارش چی 24 به نقل از شبستان:

به گزارش خبرگزاری شبستان از سنندج نقل از پايگاه اطلاع رسانى استاندارى كردستان؛ صادق نجفى طى سفر به كردستان در بيست و هشتمین نشست شوراى گفتگوى بخش خصوصى و دولت استان كردستان، با اشاره به اجراى طرح توليد پوشاك در ٢٠ روستاى ٥ استان كشور، بر لزوم توجه به طرح هاى سريع و بازاردار تاكيد كرد.


وى خواستار مطالعه و شناسايى مزيت هاى استان ظرف مدت ٣ ماه شد و همچنين تصويب ١٠ طرح صنايع كوچك و متوسط داراى مزيت استان در كارگروه اشتغال و معرفى آنها به كارگروه كشورى را راهى براى توسعه صنعتى استان عنوان كرد.


نجفى بر لزوم اجراى آيين نامه هاى مربوط به تسهيلات اشتغال پايدار روستايى تاكيد كرد و افزود: بايد با اولويت بندى صحيح تسهيلات را به واحدها ارائه كنيم چون مشكل برخى از اين واحدها با تسهيلات اندك مرتفع شده و مى توانند توليد و اشتغال خود را حفظ كنند.


معاون وزير صنعت از پراخت ٤ ميليارد تومان براى احداث شهرك صنعتى سرنجيانه سنندج در آغاز سفر امروز اشاره كرد و اظهار داشت: متاسفانه شهرك هاى صنعتى ما تخصصى نيستند و نيازمند تكميل زيرساخت ها هستند اما در هر صورت براى ايجاد آنها سرمايه گذارى كرده ايم و بايد از آنها بهره بگيريم و در همين راستا بايد واحدهايى را كه با ظرفيت كمتر از ظرفيت واقعى خود كار مى كنند تقويت كنيم.


وى بر لزوم بهره گيرى از ظرفيت معادن استان و فعال و تقويت نمودن معادن كوچك تاكيد كرد و گفت: نقشه بردارى استان كه در حال اجراست كارى لازم و به جاست.


نجفى با اذعان به اينكه همه اختيارات صنايع كوچك و شهرك هاى صنعتى استان به هيات مديره استان واگذار شده، افزود: تصميم در خصوص تعيين قيمت زمين نيز بر عهده هيات مديره است.


رييس هيات مديره و مديرعامل شركت شهرك هاى صنعتى ايران در ادامه از توافق وزارت صنعت، معدن و تجارت با بانك مركزى در خصوص اختصاص ٢٠٠ ميليارد تومان اعتبارات فنى اعتبارى به منظور ارائه تسهيلات با سود ١٠ درصد و كمتر، به صنايع كوچك خبر داد.


صادق نجفى در پايان در خصوص رفع مشكل بيمه كارگران واحدهاى ٥ نفر و كمتر كه با ورود كارگاه آنان به شهرك هاى صنعتى از معافيت بيمه اى بى نسيب مى شوند، قول مساعد داد.

 

پایان پیام/79

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین