کد خبر: 186820748
تاریخ انتشار: سه شنبه 12 تير 1397
خانه » سایت های خبری » عصر امروز » موریتانی سفیر ایران را احضار کرد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

وزارت خارجه موریتانی مدعی است که رسانه های ایران «گزارش های نادرستی از محتوای دیدار» وزیر خارجه کشورشان با سفیر ایران منتشر کرده و بر همین اساس، سفیر ایران را برای دریافت توضیحات احضار کرده است.

به گزارش چی 24 به نقل از عصر امروز: به گزارش عصر امروز، وزارت خارجه موریتانی با ادعای انتشار اخبار کذب از یک دیدار رسمی در این کشور، سفیر ایران در نواکشوت را احضار کرد.

 
آنطور که العربیه گزارش داده، این احضار در اعتراض به نوع پوشش رسانه‌ای خبر دیدار اخیر «محمد عمرانی» سفیر ایران در موریتانی با «اسماعیل ولد احمد شیخ» وزیر خارجه جدید موریتانی صورت گرفته است.

 
ولد احمد شیخ پیش از این فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور یمن بود.

 
العربیه گفته که پس از مذاکره «مریم بنت اوفی» مدیر امور آسیای وزارت خارجه موریتانی با سفیر ایران در محل این وزارتخانه، طرفین به این نتیجه مشترک رسیده‌اند که رسانه‌های ایران «اطلاعات نادرستی در خصوص محتوای دیدار» سفیر ایران و وزیر خارجه موریتانی منتشر کرده‌اند و از چنین پیشامدی اظهار ناخرسندی شده است.

 
شبکه خبری الجزیره پنج‌شنبه گذشته از دیدار محمد عمرانی و وزیر خارجه تازه منصوب موریتانی خبر داده و گفته بود که طرف آفریقایی در این دیدار، تصمیم نواکشوت برای برقراری رابطه با ایران را «تصمیمی حاکمیتی» خوانده و ادامه ارتباط با تهران را امری مهم برشمرده است.

 
وزارت خارجه موریتانی اما امروز گفته که این دیدار به درخواست طرف ایرانی و برای عرض تبریک به مناسبت انتصاب احمد ولد شیخ به پست وزارت خارجه این کشور صورت گرفته است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین