کد خبر: 186828809
تاریخ انتشار: سه شنبه 12 تير 1397
خانه » سایت های خبری » عصر امروز » برق نوبت‎بندی شد؛ اجازه انتشار جداول هنوز صادر نشده
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مصرف برق در ساعات پیک از سقف ظرفیت عملی تولید برق عبور کرده و با ۷۰۰ مگاوات واردات و استفاده از تمامی ذخایر بخش نیروگاهی و توزیع هم امکان پاسخگویی به مصرف بیش از ۵۶ هزار مگاواتی میسر نشد.

به گزارش چی 24 به نقل از عصر امروز: به گزارش عصر امروز، بالاخره بعد از گذشت نزدیک به دو هفته از آغاز تابستان، برق در کشور نوبت بندی شد. دو روز پیش بود که معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی اعلام کرد که نوبت بندی و قطعی برنامه ریزی برق نداریم اما به نظر می رسد دولت چاره ای جز نوبت بندی ندیده است چرا که هر چه خواهش و درخواست کرد، مردم کمتر صرفه جویی کردند.

 
در روزهای اخیر، مصرف برق در ساعات پیک از سقف ظرفیت عملی تولید برق عبور کرده و با 700 مگاوات واردات و استفاده از تمامی ذخایر بخش نیروگاهی و توزیع هم امکان پاسخگویی به مصرف بیش از 56 هزار مگاواتی میسر نشد و در نهایت، بخش دولتی اقدام به تهیه جداول نوبت بندی برق در اغلب نقاط کشور کرده است.

 
رضا مجیدپور سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان آذربایجان شرقی در این خصوص گفت: "بر اساس ساعات پیک مصرف، برنامه خاموشی توسط شرکت توزیع برق آذربایجان نوشته شده ولی در صورت ابلاغ مجوز انتشار، از فردا می‌توانیم تقویم خاموشی را منتشر کنیم تا مردم بر اساس آن برنامه ریزی کنند. پیش بینی ما این است که روند خاموشی‌ها حداقل تا پایان شهریور ادامه دارد."

 
حسین قدیمی معاون بهره‌برداری شرکت توزیع نیروی برق اردبیل در این خصوص تصریح کرد: "به دلیل عدم اطلاع قبلی در خاموشی‌های چند روز اخیر از مردم عذرخواهی می‌کنیم اما برنامه‌ریزی کردیم تا در صورت تداوم خاموشی‌های موقت و مقطعی در شبکه برق استان حتما و قطعا قبل از خاموشی منطقه نسبت به اطلاع‌رسانی زمان دقیق خاموشی‌ها اهتمام داشته باشیم."

 
رسول موسی الرضایی مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای اصفهان در این خصوص گفت: "کمبود تولید برق در منطقه اصفهان بی تأثیر در پارامترهای محدودیت در منطقه اصفهان نیست، متأسفانه به دلیل عدم توان تولید در نیروگاه اصفهان رقم قابل توجهی را در این زمینه از دست می‌دهیم که سبب شده طی 2 روز گذشته تا اواخر مردادماه و اوایل شهریور با روند خاموشی روبه‌رو شویم. طبق برنامه ریزی‌ها جداولی را مشخص کردیم تا توزیع برق مدیریت شود."

 
ناصر اسکندری مدیرعامل شرکت توزیع برق استان البرز از نوبت بندی برق با عنوان "خاموشی گردشی" نام برد و گفت: استان البرز بیشتر از تهران برق مصرف می‌کند و در روز سه‌شنبه (هفته قبل) 150 مگاوات خاموشی گردشی وجود داشت و امیدواریم مردم  مصرف بهتری انجام دهند.

 
علیمراد مرادی‌مجد مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه در این خصوص گفت: برنامه‌های خاموشی برق از شنبه تا چهارشنبه هر هفته در بازه‌های زمانی دو ساعته از ساعت 12 ظهر تا 18 عصر برای مشترکان کرمانشاهی اعمال می‌شود. در برنامه خاموشی‌های برق سعی شده مراکز حساس از جمله ایستگاه‌های پمپاژ آب، بیمارستان‌ها و سایر مراکز حساس که نیاز ویژه به برق دارند مورد توجه قرار گیرند.

 
به گزارش تسنیم، در دیگر شهرهای کشور نیز جداولی مشابه تهیه شده و در برخی شهرها نیز هکمچون تهران هنوز هیچ جدولی تهیه نشده و بر اساس افزایش فشار بار شبکه، تصمیم به قطع برق در منطقه تحت فشار مصرف زیاد گرفته می شود تا تجهیزات شبکه آسیب نبیند.

 
مردم باید توجه داشته باشند که تنها راه جلوگیری از قطعی برق، کاهش مصرف است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین