کد خبر: 186836184
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 تير 1397
خانه » سایت های خبری » همشهری آنلاین » تاثیر داروهای ضدافسردگی در بارداری بر مهارت های حرکتی کودک
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

محققان استرالیایی می گویند؛ تاثیر داروهای ضدافسردگی در بارداری بر مهارت های حرکتی کودک دانش > پزشکی - همشهری آنلاین:تحقیق جدید نشان می دهد نوزادانی که در طول بارداری مادر در معرض داروهای ضدافسردگی قرار می گیرند با احتمال نسبتا بالاتر ابتلا به مشکلات حرکتی روبرو هستند. به گزارش خبرنگار مهر، محققان استرالیایی تاکید می‌کنند قبل از ارائه هر گونه نتیجه‌گیری قطعی، نیاز به انجام تحقیقات بیشتری است. دکتر «مگان گال

به گزارش چی 24 به نقل از همشهری آنلاین:به گزارش خبرنگار مهر، محققان استرالیایی تاکید می‌کنند قبل از ارائه هر گونه نتیجه‌گیری قطعی، نیاز به انجام تحقیقات بیشتری است.

دکتر «مگان گالبالی»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه مرداک، در این باره می‌گوید: «هنوز مشخص نیست که چقدر طیف رشد حرکتی مشاهده شده بر فعالیت‌ها و زندگی روزمره کودک تاثیر دارد.»

به گفته محققان، بین ۸.۵ تا ۱۱ درصد زنان در طول بارداری دچار افسردگی می‌شوند. در عین حال، میزان داروهای ضدافسردگی تجویزشده برای زنان باردار در طول ۱۰ تا ۱۵ گذشته، ۴ تا ۱۶ برابر افزایش یافته است.

طبق اعلام محققان، در صورت عدم درمان افسردگی، این بیماری در طول بارداری با نرخ بالا مشکلاتی نظیر زایمان زودهنگام، وزن پایین هنگام زایمان و عوارض بعد از زایمان مرتبط است.

در این مطالعه، تیم تحقیق ۱۸ مطالعه قبلی را که مربوط به بررسی نوزادان یا کودکان بعد از قرارگیری در معرض داروی ضدافسردگی در طول بارداری مادرشان بود، را بررسی کردند.

آنها دریافتند داروهای ضدافسردگی، غالباً از گروه داروهای موسوم به SSRI، می‌توانند بر رشد حرکتی نوزادان تاثیر گذارند، چرا که سروتونین نقش مهمی در رشد مغز دارد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین