کد خبر: 186843034
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 تير 1397
خانه » خبر گزاری ها » شبستان » افشاگری فوتبالیست معروف از خروج ارز از کشور/پولدارهای ایرانی عاشق گرانی هستند!
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

بازیکن و مربی اسبق استقلال مدت هاست به عنوان مدیرعامل یک شرکت ساختمانی در آلانیا زندگی و کار می کند.

به گزارش چی 24 به نقل از شبستان:

به گزارش خبرگزاری شبستان، روزنامه خبر ورزشی نوشت: با فرارسیدن تعطیلات ترکیه، آتیلا حجازی برای دیدن خانواده به تهران بازگشته است. گفت‌وگویی با آتیلا انجام دادیم که می‌خوانید.

کسب و کار چطور است؟
متأسفانه خیلی خوب شده است!

چرا متأسفانه؟
من ایرانی هستم و از اینکه می‌بینم ارز زیادی از مملکت خودم خارج می‌شود خوشحال نیستم. تا دلار زیر ۴هزار تومان بود شرکت من مشتری ایرانی کم داشت، ولی با افزایش چشمگیر دلار و یورو مشتری‌های ایرانی شرکت چندده برابر شده است.

طبیعی نیست که!
چه بگویم! به نظر من پولدار‌های ایران عاشق گرانی هستند. اگر امروز اعلام شود سکه طلا شده ۸۰۰هزار تومان بازار کساد می‌شود، اما اگر همین حالا شایعه کنید سکه شده ۴میلیون تومان کیلوکیلو می‌خرند و انبار می‌کنند. در جام جهانی بیشترین تماشاگران متعلق به ایران بودند. البته چند هزار ایرانی هم از کشور‌های دیگر رفته بودند برای گردش نه دیدن بازی! در واقع فوتبال شده بهانه‌ای برای سرگرمی و شادی! بعد از باخت تیم ملی برابر اسپانیا ویدئو‌هایی را دیدم که مردم توی خیابان مشغول پایکوبی هستند. مگر باختن خوشحالی دارد؟ مثل این می‌ماند که عزیز خانواده در ۱۲۱ سالگی فوت کند، جای مجلس ختم، مجلس شادی بگیرند و بگویند، چون ۱۲۱ سال عمر کرد باید برایش شادی انجام داد. فوتبال هم یک بهانه است تا در فضایی آزاد مردم ساعتی را به خوشی سپری کنند.

شما می‌گویی بیشترین تماشاگر را در روسیه داشتیم، اما آن‌ها حتی یک درصد جمعیت کشور هم نمی‌شوند.
به همین دلیل گفتم پول‌دار‌ها عاشق گرانی هستند وگرنه خیلی از مردم نمی‌توانند اجاره منزل را تهیه کنند. در همین تهران ده‌ها آپارتمان وجود دارد که اجاره ماهانه‌اش بالای ۲۰میلیون تومان است و مستأجر پول‌دار راحت دارد اجاره می‌دهد، چون بلد است با سرمایه چند میلیاردی‌اش ماهی ۲۰۰، ۳۰۰میلیون کاسبی کند و پولش را بابت خرید خانه نخواباند. سفر به روسیه که زیر ۳۰میلیون تومان خرج ندارد. بیشتر مشکلات اقتصادی زیر سر همین پول‌دارهاست که شبانه‌روز تلاش می‌کنند قیمت‌ها را بالاتر ببرند و پول و سرمایه‌شان را افزایش دهند. در یک‌سری جا‌ها دولت کم‌کاری کرده، اما مثلاً وقتی زلزله می‌آید و کانکس ۲میلیونی می‌شود ۶میلیون باز دولت مقصر است؟ در اجتماع قشر کارمند و حقوق‌بگیر فشار اقتصادی را بهتر لمس می‌کنند، چون کاسب با هر عطسه‌ای قیمت جنس خودش را افزایش می‌دهد. اگر دولت اجازه ندهد قیمت جنس بالا برود، کیفیت و کمیت آن افتضاح می‌شود. شنیدن یکسری حرف‌ها واقعاً تأسف‌برانگیز است، قیمت کاهو بالا رفته، سؤال می‌کنی می‌گویند چون دلار بالا رفته، آخر قیمت دلار چه ارتباطی به کاهو دارد؟ در واقع مثال از ماست که بر ماست دقیقاً به خودمان تعلق داشته و دارد.

از استقلال چه خبر؟
مثل همیشه خبر از بدهکاری باشگاه به زمین و زمان است. نمی‌دانم آیا روزی فرامی‌رسد که باشگاه بدهی نداشته باشد؟! باید بنشینند عین آمار مدیران و بدهکاری‌ها را دربیاورند و هر مدیر مکلف باشد بدهی دوره خودش را بدهد تا بقیه هم یاد بگیرند با جیب خالی پز عالی ندهند و اعصاب خرابش را برای هواداران نگذارند. هر مدیری باید بداند وقتی کار می‌کند اندازه درآمد دوره خودش خرج کند و تعهد مالی به مربیان و بازیکنان بدهد. چطور برای مدیرعاملی رقابت و لابی می‌شود، برای تأمین تعهدات این‌قدر بی‌خیالی صورت می‌گیرد؟ تمرین استقلال همین‌طوری دیر آغاز شده، ولی می‌بینیم هنوز غفوری، جپاروف، تیام و... سر تمرین نیستند، چون حق و حقوق‌شان را می‌خواهند و حق هم با آن‌هاست؛ پول زور که نمی‌خواهند، حق‌شان را می‌خواهند.

چرا معتقدی استقلال دیر شروع کرده است؟
مدت آماده‌سازی قبل از شروع فصل در همه جای دنیا بیشتر از ۶ هفته تعریف شده است، ولی استقلال با نصف بازیکنان تازه از چهارم تیر تمرینات را شروع کرده. تیم رقیب در اردوی کرواسی است و استقلال دنبال پول برای حل مشکل ممنوع‌الخروجی! با این شرایط اگر بازی سوپرجام برگزار شود باید نگران بود.

در جام جهانی عملکرد کدام بازیکنان تیم ملی را پسندیدی؟
تک‌تک نفرات زحمت خودشان را کشیدند، کاش باور داشتند می‌توانند پرتغال را شکست دهند و از اسپانیا امتیاز بگیرند. این دو تیم مثل همیشه نبودند و دیدید که خیلی زود هم حذف شدند. اگر مقابل آن‌ها شجاع‌تر وارد میدان می‌شدیم می‌توانستیم صعود کنیم.

پایان پیام/52

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین