کد خبر: 186844330
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 تير 1397
خانه » سایت های خبری » همشهری آنلاین » افرادی که نمی توانند درمان ایمپلنت انجام دهند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

دبیر علمی همایش ایمپلنت های دندانی عنوان کرد؛ افرادی که نمی توانند درمان ایمپلنت انجام دهند دانش > پزشکی - همشهری آنلاین:دبیر علمی همایش ایمپلنت های دندانی، گفت: افراد در حال رشد، کسانی که سابقه سکته قلبی در ۶ ماه گذشته را دارند یا افرادی که عفونت حاد کنترل نشده دارند، و معتادان، از انجام ایمپلنت منع می شوند. به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سعید نصوحیان در آستانه برگزاری چهارمین همایش بین المللی ایمپلنت‌های دندانی، اظهارد

به گزارش چی 24 به نقل از همشهری آنلاین:به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سعید نصوحیان در آستانه برگزاری چهارمین همایش بین المللی ایمپلنت‌های دندانی، اظهارداشت: ایمپلنت‌ها ظاهری مشابه دندان‌های طبیعی دارد و بیمار در هنگام صحبت کردن و غذا خوردن احساس آسایش می‌کند.

دانشیار گروه پروتزهای دندانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ادامه داد: تقریبا ایمپلنت دندانی یکی از بهترین روش‌های درمان بی‌دندانی است. ایمپلنت شامل ۳ بخش اصلی فیکسچر، اباتمنت و تاج دندان است. فیکسچر یکی از اجزای ایمپلنت است که درون استخوان فک کاشته می‌شود و با استخوان اتصال محکمی برقرار می‌کند.

نصوحیان گفت: جنس ایمپلنت معمولا از فلزات مختلف و یا سرامیک‌هایی با ساختار مشابه استخوان است که با بافت‌های بدن سازگاز هستند و در حال حاضر اغلب فیکسچرها از فلز تایتانیوم خالص یا آلیاژ آن می‌باشد و اباتمنت و قطعات پروتزی از آلیاژهای مختلف تیتانیوم ساخته می‌شود.

وی در پاسخ به این که آیا استفاده از ایمپلنت‌ها برای هر فردی مناسب است؟ بیان داشت: پیش از کاربرد ایمپلنت با دندانپزشک خود در این رابطه مشورت کنید. برای استفاده از ایمپلنت سلامتی کامل بدن و همچنین دارا بودن استخوان فک و لثه‌های سالم از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر شما سابقه بیماری مزمن داشته باشید و یا مبتلا به براکسیسم ( دندان قروچه )و یا امراضی از جمله دیابت باشید، میزان موفقیت ایمپلنت کاهش می‌یابد.

دبیر علمی چهارمین همایش بین‌المللی ایمپلنت‌های دندانی با اشاره به اینکه افرادی که سیگار مصرف می‌کنند مورد مناسبی برای این عمل به شمار نمی‌روند، عنوان کرد: سن بیمار را می‌توان یکی از مهمترین فاکتور‌ها در نظر گرفت. کاشت ایمپلنت در پسران از ۱۸ و در دختران از ۱۶ سالگی به دلیل تکمیل فرآیند رشد استخوان فک می‌تواند انجام شود.

نصوحیان در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر این که چه کسانی نمی‌توانند از درمان ایمپلنت استفاده کنند، خاطرنشان کرد: افراد در حال رشد، کسانی که سابقه سکته قلبی در شش ماه گذشته را دارند یا افرادی که عفونت حاد کنترل نشده دارند، همچنین معتادان به مخدرها از انجام ایمپلنت بر حذر می‌شوند. البته بیماری متابولیک استخوان، نقص سیستم ایمنی و اختلالات روانی شدید نیز برای انجام کاشت دندان محدودیت به وجود می‌آورد.

وی افزود: کاشت ایمپلنت در استخوان فک در مدت زمان کوتاهی و با راحتی کامل انجام می‌گیرد و هیچگونه عوارضی ندارد، البته در این مرحله باید به ایمپلنت اجازه داده شود تا به استخوان فک متصل شود.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین