کد خبر: 186856225
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 تير 1397
خانه » خبر گزاری ها » شبستان » تبریز؛ میزبان جشنواره ملی هنرهای تجسمی خواهد بود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی از برگزاری بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان به مناسبت رویداد تبریز ٢٠١٨ از ٢٦ تا ٣٠ مردادماه سال جاری در تبریز خبر داد.

به گزارش چی 24 به نقل از شبستان:

به گزارش خبرگزاری شبستان از تبریز به نقل از روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی، محمد محمدپور اظهار کرد: مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی، مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر و همکاری ادارات‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها، به منظور رقابت در عرصه خلاقیت‌های هنری و ارتقای سطح تخصصی هنرجویان، بیست و پنجمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان را از تاریخ ۲۶ تا ۳۰ مردادماه ۱۳۹۷ در تبریز، برگزار می‌کند.

وی، هدف از برگزاری این جشنواره را شناسایی، تربیت و معرفی جوانان متعهد با توجه به مؤلفه شایستگی و ارتباط هنری هنرمندان جوان سراسر کشور، با حضور استادان با سابقه دانشگاهی و هنرمندان سرشناس، در رشته‌های مختلف هنرهای تجسمی عنوان کرد.

محمدپور گفت:‌ این جشنواره در رشته‌های ارتباط تصویری (پوستر)، تصویرسازی، حجم، خوشنویسی (نستعلیق)، طراحی، عکاسی، کاریکاتور (کارتون)، نقاشی، نگارگری و (نقاشی ایرانی، گل و مرغ، تذهیب) برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به اینکه برگزاری جشنواره، شامل دو مرحله ثبت‌ نام هنرمندان در سایت و اجرای کارگاهی پذیرفته شدگان است، تصریح کرد:  متولدین یک فروردین ۱۳۷۳ تا ۲۹ اسفند ۱۳۸۲، حائز شرایط سنی شرکت در جشنواره خواهند بود و هر متقاضی حداقل سه و حداکثر ۶ اثر خود را فقط در یکی از رشته‌های یاد شده جشنواره، از طریق سایت www.yafestival.ir می‌تواند ارسال کند.

براساس این گزارش در هر رشته، هیات داوران، یک نفر را به عنوان برگزیده انتخاب و معرفی می‌کنند و جایزه نفرات برگزیده شامل  تندیس جشنواره، لوح افتخار، عضویت در مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، معرفی جهت بیمه هنرمندان، برگزاری نمایشگاه انفرادی و مبلغ ۲۰ میلیون ریال بوده و سه نفر از برگزیدگان به عنوان برگزیدگان برتر، توسط هیات داوران، انتخاب و به صورت مستقیم به جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر، راه خواهند یافت.

علاقمندان می‌توانند تا تاریخ چهارشنبه ۳ مردادماه سال‌جاری نسبت به ثبت‌نام اقدام کرده و اعلام اسامی پذیرفته شدگان چهارشنبه ۱۰ مرداد خواهد بود.

همچنین حضور پذیرفته شدگان در محل جشنواره، جمعه ۲۶ مرداد (ساعت ۶ تا۱۷)  و افتتاحیه جشنواره، جمعه ۲۶ مرداد (ساعت ۱۸) شروع و پایان کارگاه‌ها، شنبه ۲۷ مردادماه تا دوشنبه ۲۹ مردادماه و اختتامیه جشنواره نیز سه‌شنبه ۳۰ مرداد (ساعت ۱۸) خواهد بود.

در این جشنواره مجید ملانوروزی به عنوان رئیس شورای سیاستگذاری، محمد محمدپور به عنوان دبیر شورا و  فرح اصولی، محمدعلی بنی‌اسدی، صداقت جباری، اونیش امین‌اللهی، جمشید حقیقت‌شناس، مجتبی آقایی، عبدالرحیم سیاهکارزاده، رضوان صادق‌زاده به عنوان اعضای شورا و همچنین رضوان صادق‌زاده به عنوان دبیر هنری جشنواره و عبدالرحیم سیاهکارزاده به عنوان دبیر اجرایی جشنواره حضور دارند.

پایان پیام/533

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین