کد خبر: 186856230
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 تير 1397
خانه » خبر گزاری ها » شبستان » ذکر اسماء الهی راهگشای بسیاری از مشکلات در زندگی است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
مولف کتب قرآنی:

شمشیری گفت: قرآن علاوه بر اینکه خود را مایه آرامش، تسلی خاطر و امیدواری معرفی می کند، در آیاتی هم به شفا بخش بودن خود اشاره می کند.

به گزارش چی 24 به نقل از شبستان:

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان در تبریز،‌ همایش بزرگ « نسخه های شفا بخش قرآن» با حضور استاد عبدالکریم شمشیری، استاد دانشگاه و مولف کتب ارزشمند قرآنی و حنانه خلفی، نابغه خردسال قرآن کریم به همت حوزه هنری آذربایجان شرقی در محل فرهنگسرای الغدیر برگزار شد.

استاد عبدالکریم شمشیری در این همایش که با استقبال خیل کثیری از مردم همراه بود، در خصوص کاربرد آیات موضوعی قرآن و حفظ و ازبر کردن این آیات و تاثیر آنها در ایجاد امید در زندگی آدمی گفت: استفاده از قرآن کریم که پناهگاه محکم و قلعه متبرک الهی است، آنچنان فضای امید، اعتماد، اطمینان را در دل ایجاد می کند که دیگر هیچ رنج و دردی را یارای مقاومت در برابر آن نمی باشد.

وی ادامه داد: امید به زندگی بهتر و امید به آینده بهتر یکی از مهم ترین ابزاری است که از نگرانیها کاسته و شادابی و طراوت روحی را در انسان زنده نگه می دارد. بهترین ذکر در قرآن کریم، آیه 28 سوره رعد می باشد؛ یعنی « الا بذکر الله تطمئن القلوب» ( آگاه باشد که دلها با ذکر و یاد خداوند آرامش می یابد).

شمشیری در ادامه بیان داشت: قرآن علاوه بر اینکه خود را مایه آرامش، تسلی خاطر و امیدواری معرفی می کند، در آیاتی هم به شفا بخش بودن خود اشاره می کند.

وی خاطر نشان کرد: البته قرآن شفابخشی خود را تنها در بخش امراض مربوط به دل و روان اعلام می کند. همان جا که در آیه 57 سوره یونس می فرماید: « قد جاعتکم موعظه من ربکم و شفاء لما فی الصدور» ( اندرزی از سوی پرودگارتان برایشما آمده است و درمانی برای آنچه در سینه هاست.)

مولف کتب ارزشمند قرآنی در ادامه حفظ و به یاد داشتن اسماء الهی را خاطر نشان کرد و گفت: اسماء الهی اراده را تقویت و می کند و راهگشای بسیاری از مشکلات زندگی انسانها است. هر کس می خواهد قلبی لطیف و چشمی با بصیرت داشته باشد و از زمره غافلین قرار نگیرد، اسماء الله و اذکار الهی را بخاطر بسپارد و آنها را زمزمه کند.

وی از حاضرین در جلسه خواست: اسماء و آیات را به عزیزان و فرزندان خود آموزش دهند تا حفظ کرده و به کار گیرند تا دچار افکار مزاحم و تخیلات منفی نشوند. 

شمشیری یاد خدا نسبت به بنده، روشنی دل، آرامش قلب و رفع نگرانی ها، خشیت و ترس از انجام گناه در محضر خدا، بصیرت یافتن و شناخت شیطان، بخشش گناهان و حکمت و علم و ... را از جمله تاثیرات مهم یاد خدا عنوان کرد و گفت: ذکر خدا آثار و ثمرات اعجاب آور با شکوهی دارد که هر یک از آنها در سازندگی روحی و اخلاقی انسان موثر هستند.

تکرار رمز موفقیت در حفظ آیات قرآن است

همچنین در ادامه همایش بزرگ نسخه های شفا بخش قرآن حنانه خلفی، حافظ کل قرآن کریم و میهمان ویژه این مراسم در خصوص نحوه حفظ قرآن گفت:  در 7 سالگی مفتخر به حفظ کل قرآن کریم شده است، و در سن 4 تا 5 سالگی روخوانی و روان‌خوانی قرآن را فرا گرفته و از 5 تا 7 سالگی به حفظ قرآن پرداختم.

وی افزود: در ابتدا نیم‌صفحه بعد از آن به ترتیب 1 ، 2 و در اواخر روزی 3 صفحه را حفظ می‌کردم تا اینکه در سن 7 سالگی کل آن را تمام کردم. در قرآن آمده است «وَ لَقَدْ یَسَّرْنَا الْقُرْآنَ لِلذِّکْرِ فَهَلْ مِنْ مُدَّکِرٍ» ما حفظ قرآن را برای شما آسان قرار دادیم؛ لذا می‌توان به‌راحتی آن را حفظ کرد.

حنانه ادامه داد: من در زمان حفظ هر روز 5 الی 7 ساعت برای حفظ آیات زمان قرار می‌دادم و در حال حاضر روزی 2 الی 3 جزء را مرور می‌کنم. تکرار رمز موفقیت در حفظ آیات قرآن است ازاین‌رو کسانی که می‌خواهند در این وادی وارد شوند باید محفوظات خود را تکرار کنند.

کوچک‌ترین عضو خانواده قرآنی بیان کرد: در خانواده برادر و یک خواهر دیگرم هم حافظ کل قرآن هستند و خواهر بزرگم نیز حافظ 10 جزء قرآن به زبان عربی و فرانسه است.

خلفی در پایان اظهار داشت: تلاش می‌کنم دوستان خود را به سمت قرآن و حفظ آیات آن دعوت کنم چرا که قرآن نور و هدایت است «إِنَّ هذَا الْقُرْآنَ یَهْدی لِلَّتی هِیَ أَقْوَمُ وَ یُبَشِّرُ الْمُؤْمِنینَ الَّذینَ یَعْمَلُونَ الصَّالِحاتِ أَنَّ لَهُمْ أَجْرا» همچنین قرآن شفا و رحمت است «‌وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفَاءٌ وَرَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِینَ وَلَا یَزِیدُ الظَّالِمِینَ إِلَّا خَسَارًا» و قرآن ذکر است و دل ها با یاد ان آرام می شود «أَلا بِذِکرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ القُلُوبُ».

پایان پیام/533

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین