کد خبر: 186859917
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 تير 1397
خانه » خبر گزاری ها » شبستان » مشارکت بیشتر در نمازهای جماعت دانشگاه ها نسبت به سایر مراکز
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
معاون سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه ها مطرح کرد

معاون سیاسی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، گفت: نمازهای جماعت دانشگاه ها با میانگین مشارکت بالاتری نسبت به نمازهای جماعت سایر مراکز برگزار می شوند.

به گزارش چی 24 به نقل از شبستان:

به گزارش خبرگزاری شبستان، حجت‌الاسلام رستمی، معاون سیاسی و فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در نشست مسئولان و معاونین دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های استان تهران، گفت: دستاورد‌های اقامه نماز در دانشگاه‌ها دستاورد‌های بزرگی هستند، این نهاد جداً مدعی است که ما بعد از بقاع متبرکه، حرم‌های معصومین و امام‌‌زادگان موجود در کشور، بهترین نمازهای جماعت هم از نظر تعداد و هم از نظر کیفیت سنی و ظاهری را در دانشگاه‌ها داریم.

 

وی با اشاره به اینکه نمازهای جماعت دانشگاه‌ها با میانگین مشارکت بالاتری نسبت به نمازهای جماعت سایر مراکز مثل مساجد بازار و ... برگزار می‌شوند، اظهار کرد: دلیل آن هم در کنار توفیقات الهی، حضور عالمانه و مؤثر بخش‌های مختلف دانشگاهی، دانشجویی و استادی است.

 

معاون سیاسی و فرهنگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاهها، گفت: ما در بحث فعالیت‌های ستاد اقامه نماز در دانشگاه‌ها از مراحلی مثل تأسیس، تثبیت و قانون‌گذاری عبور کرده‌ایم، البته این تثبیت و قانون‌گذاری‌های خوبی که انجام شده است باعث ایجاد نوعی آفت شده و شاید این احساس را  به‌ وجود آورده است که کار روی ریل و مسیر خودش قرار دارد و نیازی به حمایت‌های جدید وجود ندارد، به همین جهت می‌بینیم گره‌هایی در بحث اقامه نماز در دانشگاه‌ها وجود دارد. اما در هر صورت نیاز است که موضوع اقامه نماز در جلسات شما عزیزان احیانا مورد بازنگری و تکمیل قرار بگیرد.

 

 

 

پایان پیام/40

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین