کد خبر: 186863468
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 تير 1397
خانه » سایت های خبری » همشهری آنلاین » تذکر نظری درمورد آبیاری فضای سبز پایتخت
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

تذکر نظری درمورد آبیاری فضای سبز پایتخت شهر > شورای شهر - همشهری آنلاین:عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران به سازمان بوستان ها بابت نحوه و زمان آبیاری فضای سبز پایتخت در دوران کم آبی تذکر داد. حجت نظری، عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در گفت‌وگو با ایسنا با تاکید بر لزوم صرفه جویی در مصرف آب، گفت: به نحوه و زمان آبیاری پارک‌ها و فضای سبز پایتخت انتقادهایی وارد است که طی نامه‌ای به رئیس سازمان پارک&

به گزارش چی 24 به نقل از همشهری آنلاین:حجت نظری، عضو كميسيون فرهنگي و اجتماعي شوراي شهر تهران در گفت‌وگو با ایسنا با تاکید بر لزوم صرفه جویی در مصرف آب، گفت: به نحوه و زمان آبیاری پارک‌ها و فضای سبز پایتخت انتقادهايی وارد است که طی نامه‌ای به رئیس سازمان پارک‌ها و فضای شبز شهر تهران تذکر داده و خواستار حل این مساله شدم.

حجت نظري گفت: چند سالی است که کشور ما وارد یک دوره خشکسالی شده و در این میان تهران نیز با توجه به وضعیت اقلیمی و جمعیتش جزء استان‌هایی است که پیامدهای خشکسالی بیشتر بر آن نمود پیدا خواهد کرد.در همین راستا لازم است تمامی دستگاه‌ها و ارگان‌های مختلف در سطح شهر تهران در کنار شهروندان برای صرفه جویی در مصرف آب و مصرف بهینه آن اقدام کنند.

او افزود: بارها از سوی بسیاری از شهروندان انتقادهايی نسبت به نحوه و زمان آبیاری درختان و فضاهای سبز در پارک ها مطرح شده است.به همین دلیل طی نامه‌ای به رئیس سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران تذکر داده و خواستار رفع سریع این مشکل شدم.

nazari۲

نظری ادامه داد: سازمان بوستان‌ها موظف است که نسبت به انتخاب و کاشت گیاهان متناسب با اقلیم شهر تهران اقدام کرده و از کاشت گیاهانی همچون چمن که مصرف آب بالایی دارد، خودداری کنند.

این عضو شورای شهر تهران گفت: همه ما در برابر آب مسئول هستیم و باید از آن حراست کنیم و درخواست من از شهروندان این است که بر نحوه و زمان آبیاری پارک‌ها از سوی پیمانکاران شهرداری نظارت کنند و اگر خدایی ناکرده شاهد عدم آبیاری مناسب بودند این موضوع را اطلاع دهند تا هرچه سریع‌تر اقدام‌هاي لازم انجام شود.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین