کد خبر: 186866564
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 تير 1397
خانه » سایت های خبری » عصر امروز » هشدار سازمان ملل نسبت به تحرکات اسرائیل برای الحاق کرانه باختری
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

یک کارشناس حقوقی در سازمان ملل متحد اعلام کرد، قبل از نشست حقوق بشر سازمان ملل درباره منازعه اسرائیلی ها و فلسطینیان، تل آویو گام هایی را برداشته که احتمال دارد به الحاق رسمی کرانه باختری منتهی شود.

به گزارش چی 24 به نقل از عصر امروز: به گزارش عصر امروز به نقل از المیادین، «مایکل لینک» کارشناس حقوقی سازمان ملل اعلام کرد، قبل از نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل درباره منازعه اسرائیلی‌ها و فلسطینیان در روز دوشنبه هفته گذشته، اسرائیل گام‌هایی را برداشت که می‌نواند به الحاق رسمی کرانه باختری به اراضی اشغالی منجر شود.

 
لینک گفت: «بعد از سال‌ها تحرک اسرائیلی‌ها برای الحاق کردن بخش اعظمی از کرانه باختری از طریق توسعه شهرک‌سازی‌ها، ایجاد مناطق بسته نظامی و تدابیر دیگر، به نظر می‌رسد ( اسرائیل) به وضع قوانینی که می‌تواند به انضمام رسمی بخش‌هایی از کرانه باختری منجر شود، نزدیک شده است».

 
این کارشناس حقوقی سازمان ملل افزود: «این امر به مثابه نقض شدید قوانین بین‌المللی است و نباید تاثیر توسعه شهرک‌سازی‌های مستمر را به حقوق بشر نادیده گرفت».

 
طی چند سال اخیر، نگرانی‌های جامعه جهانی نسبت به تدابیر اسرائیل، که از سوی سیاسیون چپ‌گرای این رژیم اتخاد می‌شود، افزایش یافته است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین