کد خبر: 186868664
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 تير 1397
خانه » خبر گزاری ها » شبستان » تاثیرگذاری بوعلی سینا زمان و مکان نمی شناسد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

خبرگزاری شبستان: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه میراث بوعلی سینا متعلق به همه دوران هاست، گفت: تاثیرگذاری فکر و اندیشه این دانشمند و فیلسوف، زمان و مکان نمی شناسد و باید فعالیت های بوعلی شناسی در عرصه بین المللی گسترش یابد.

به گزارش چی 24 به نقل از شبستان:

به گزارش خبرگزاری شبستان از همدان به نقل از سایت روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، سيدعباس صالحي، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست ساليانه با اعضاي هيات امناي بنياد علمي و فرهنگي بوعلي سينا، همدان گفت: تاثيرگذاري فکر و انديشه اين دانشمند فقط متعلق به زمانه خود نبود و تا امروز بدون در نظر گرفتن مرزهاي زماني و جغرافيايي بسيار اثربخش بوده است.

 

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي اضافه کرد: براي ايرانيان اين فيلسوف بزرگ در حوزه هاي مختلف حکمت، انديشه و پزشکي افتخار بزرگي است.

 

صالحي افزود: بوعلي سينا از زمره بزرگاني است که هر مقدار کار و فعاليت براي او شود به عنوان تکليف محسوب مي شود و اقدامات درباره اين فيلسوف از درون و جان افراد برمي خيزد.

 

وي با اشاره به شرايط حاکم بر کشور در زمينه هاي داخلي و بين المللي تاکيد کرد: فرهنگ و انديشه مانند قطرات آب است که با آهستگي بر روي سنگ هم اثر مي گذارد و بي توجه به موانع پيش روي، آثار خود را در زمان حال و آينده به جا مي گذارد.

 

صالحي ضمن قدرداني از زحمات و خدمات اعضاي هيات امناي بنياد علمي و فرهنگي بوعلي سينا، گفت: حضور امام جمعه همدان به عنوان رئيس اين بنياد در کنار هيات امنا که جملگي از مفاخر علمي کشور هستند، فرصت مغتنمي براي گسترش انديشه اين فيسلوف گرانقدر محسوب مي شود.

 

وي خاطرنشان کرد: شيخ الريس بوعلي سينا يکي از 10 چهره تاثير گذار همه اعصار است.

 

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي بر پيشبرد اهداف بنياد علمي و فرهنگي بوعلي سينا و گسترش حکمت و انديشه اين فيلسوف در کشور و جامعه بين المللي تاکيد کرد.

 

 

 

 

پایان پیام/89

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین