کد خبر: 186886170
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 تير 1397
خانه » خبر گزاری ها » شبستان » ۷۵ درصد فعالیت های بنیاد برکت معطوف به ایجاد اشتغال است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی:

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: رویکرد اصلی و فراگیر فعالیت های بنیاد برکت محرومیت زدایی، اشتغال زایی، مشارکت و سرمایه گذاری در طرح های تولیدی و توانمندسازی اقتصادی در مناطق محروم و کم تر توسعه یافته است.

به گزارش چی 24 به نقل از شبستان:

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از روابط عمومی بنیاد برکت، محمدرضا رضایی در جلسه‌ی بررسی و پی‌گیری اقدامات اشتغال‌زایی و زیربنایی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) گفت: در کشور ما خلأ اشتغال وجود دارد و فراهم کردن شرایط اشتغال و ارایه‌ی تسهیلات ارزان‌قیمت به خصوص در مناطق محروم روستایی توسط نهادهایی چون بنیاد برکت همراه با حمایت و پشتیبانی و آموزشی که از متقاضیان شغل دارند، می‌تواند در بهبود وضعیت معیشت مردم بسیار تأثیرگذار باشد و زمینه‌ی ماندگاری آن‌ها را در این مناطق مهیا کند. در واقع، رویکرد جدید فعالیت‌های بنیاد برکت تولید، اشتغال، ماندگاری و عدم مهاجرت از روستاها به شهرها را به همراه دارد.


نماینده‌ی مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، بنیاد برکت را نهادی جهادی و قابل اعتماد و اطمینان ذکر کرد و اظهار داشت: در حال حاضر، پروژه‌های نیمه‌کاره‌ی زیادی در کشور داریم که عمرشان به 20 سال می‌رسد و فرآیند ساخت‌شان آن‌قدر طولانی شده که دیگر توجیه فنی و اقتصادی ندارند. خوش‌بختانه اجرای پروژه‌هایی که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از طریق بنیاد برکت متولی آن است، علاوه بر برخورداری از استانداردهای لازم، سرعت مناسبی دارند و غالباً در زمان مقرر به بهره‌برداری می‌رسند.


رضایی ادامه داد: رویکرد بنیاد برکت، فعالیت در مناطق محروم و روستاهایی است که کم‌تر به آن‌ها توجه شده است و انتظار می‌رود با این حضور توجه به مردمان کم‌درآمد و آسیب‌پذیر مناطق محروم که صاحبان اصلی انقلاب هستند، بیش‌تر شود. خوش‌بختانه فعالیت‌های محرومیت‌زدایی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از طریق بنیاد برکت در این مناطق چشم‌گیر است و این بنیاد، مأمنی است برای نمایندگان مردم، استانداران و فرمانداران که برای رفع مشکلات به آن مراجعه کرده و هیچگاه هم دست خالی بازنمی‌نگردند.


به گفته‌ی رییس کمیسیون عمران مجلس، بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به نوعی یاور دولت است که در حوزه‌های اشتغال‌زایی و عمرانی فعالیت‌ می‌کند.


مدیرعامل بنیاد برکت نیز در این جلسه با تأکید بر این‌که بنیاد برکت بنابر سیاست‌های مبتنی بر اقتصاد مقاومتیِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ورود جدی به حوزه‌ی اشتغال‌زایی داشته است، تصریح کرد: با وجودی که تصور می‌شود بنیاد برکت بیش‌تر در کار عمرانی فعالیت دارد، اما فلسفه‌ی وجودی و رویکرد اصلی آن، اشتغال‌زایی و توانمندسازی اقتصادی مناطق محروم و روستایی است و در حال حاضر 75 درصد فعالیت‌های ما معطوف به مشارکت در حوزه‌ی اشتغال و مابقی به پروژه‌های عمرانی اختصاص دارد.


مهندس سعید جعفری تأکید کرد: به‌طور جدی پی‌گیر تعهداتی هستیم که در حوزه‌ی اشتغال‌زایی و مشارکت‌های اقتصادی و در حوزه‌ی عمران، احیا و آبادانی در شهر جهرم داشته‌ایم و در جلسه‌ی امروز این پروژه‌ها بررسی و زمان بهره‌برداری‌شان مشخص و تعیین شد. بر این اساس، مدارس برکت تعهد شده تا پایان بهمن 97، خانه‌های بهداشت تا 3 ماه آینده و مساجد برکت تا مهر 97 به بهره‌برداری خواهند رسید.


مدیرعامل بنیاد برکت افزود: در جلسه‌ی امروز در حوزه‌ی اشتغال‌زایی در شهرستان جهرم پیشنهادهای خوبی از جمله در زمینه‌ی تولید و فرآوری گیاهان دارویی گلخانه‌ای ارایه شد که در قالب طرح‌های توانمندسازی اقتصادی اجتماع‌محور بنیاد برکت قابل سرمایه‌گذاری و اجرا است.

پایان پیام/260

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین