کد خبر: 186891789
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 تير 1397
خانه » سایت های خبری » همشهری آنلاین » احتمال بازگشایی صرافی ها از شنبه ۱۶ تیرماه
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

احتمال بازگشایی صرافی ها از شنبه ۱۶ تیرماه اقتصاد > تجاری - مالی - همشهری آنلاین:وزیر اقتصاد در حالی از راه اندازی بازار ثانویه ارز خبر داده بود که اکنون خبرها حکایت از آن دارد که صرافی های دارای مجوز بانک مرکزی، از روز شنبه ۱۶ تیرماه می توانند اقدام به معامله با نرخ بورس کنند. به گزارش مهر، مسعود کرباسیان، وزیر امور اقتصادی و دارایی، دیروز سه‌شنبه 12 تیرماه از بازگشایی بازار ثانویه ارز تا ۴۸ ساعت آینده(حدود ۲۴ ساعت آینده) خبر داد

به گزارش چی 24 به نقل از همشهری آنلاین:به گزارش مهر، مسعود کرباسیان، وزیر امور اقتصادی و دارایی، ديروز سه‌شنبه 12 تيرماه از بازگشایی بازار ثانویه ارز تا ۴۸ ساعت آینده(حدود ۲۴ ساعت آینده) خبر داده بود. وی با اشاره به تصمیم جدید دولت مبنی بر به رسمیت شناختن نرخ دوم برای ارز تلویحا اعلام کرده بود که دولت تصمیم گرفته تا این بازار را به رسمیت بشناسد.

اکنون برخی خبرها حکایت از این دارد که صرافی‌های دارای مجوز بانک مرکزی، از روز شنبه 16 تيرماه می‌توانند با نرخ ثبت شده در بورس که بر اساس ارزش اظهارنامه‌های صادراتی است، اقدام به معامله ارز کنند.

پیش از این طرح‌هایی نیز از سوی فعالان اقتصادی برای چگونگی خرید و فروش ارز حاصل از صادرات در بورس مطرح شده بود که بر اساس آن، دولت بتواند با اطمینان خاطری نسبت به بازگشایی بازار ثانویه ارز اقدام نماید.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین