کد خبر: 186892482
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 تير 1397
خانه » خبر گزاری ها » شبستان » برگزاری مسابقه عکس موبایلی از حرم مطهر با عنوان «امین ولایت» در دهه کرامت
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

معاون تبلیغات و ارتباطات آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) با اشاره به اینکه مسابقه عکس موبایلی از حرم مطهر با عنوان «امین ولایت» در دهه کرامت برای زائران برگزار می شود، گفت: محفل انس با قرآن در حرم مطهر برگزار می شود.

به گزارش چی 24 به نقل از شبستان:

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، حجت الاسلام احمد سلامی، معاون تبلیغات و ارتباطات آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) امروز (13 تیر) در جلسه کمیته فرهنگی و هنری شورای دهه کرامت فارس با اشاره به اینکه به نام امام رضا (ع) کمیته هشت گانه ایجاد شد، گفت: 35 دستگاه در شورای هماهنگی دهه کرامت فعالیت دارند.

 

وی با اشاره به اینکه این آخرین جلسه کمیته هاست و در این هفته جلسه کمیته های قبل از این اجرا شد، اضافه کرد: حدود 180 مصوبه در کمیته ها به تصویب رسید و دبیرخانه شورای دهه کرامت در حرم مطهر با هدف جمع آوری مطالب و همچنین فعالیت کمیته ها در طول سال، تاسیس شد.

 

معاون تبلیغات و ارتباطات آستان مقدس حضرت شاهچراغ (ع) با تاکید بر اینکه کمیته های هشت گانه در طول سال فعال خواهند بود، افزود: کمیته فرهنگی و هنری با هدف فراهم سازی و زمینه مشارکت هنرمندان استان و کشور، نقش آفرینی هنرمندان در این دهه، اعمال تخفیف ویژه دهه کرامت در اماکن تاریخی، تبیین سومین حرم اهل بیت (ع) با زبان و ابزار هنر، برنامه ریزی برای جشن های مردمی، میزبانی شایسته از اعضای کاروان های پیاده و ایجاد انگیزه و تهییج افکار عمومی با بهره گیری از روش های مناسب، ایجاد شده است.

 

حجت الاسلام سلامی با اشاره به اینکه فضای عمومی و شهری باید بسیار با زمان های دیگر تفاوت کند به گونه ای که هر کسی وارد شیراز می شود، این تغییر را احساس کند، اظهار داشت: دهه کرامت، دهه شادی است و با توجه به مشلاکت موجود اقتصادی، فضای شادی را از مردم گرفته و فضای منفی را در کشور به وجود آمده است، از این رو می توان دهه کرامت را به عنوان دهه ای که بتوان شادی و نشاط را در میان مردم آورد، محسوب کرد.

 

وی ضمن انتقاد به اداره هایی که همت نکردند و حتی یک بنر تبریک در مقابله اداره شان نصب نکردند، اضافه کرد: همه ارگان ها وظیفه دارند تا برای دهه کرامت پای کار بیایند.

 

معاون تبلیغات و ارتباطات آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) از راه اندازی جام ورزشی «امین ولایت» مخصوص پرسنل و خادمین حرم مطهر شامل ورزش های تنیس روی میز، فوتسال و فوتبال دستی خبر داد و گفت: به مناسبت این دهه دیدار با خانواده شهدا توسط خادمین حرم شکل می گیرد.

 

حجت الاسلام سلامی با تاکید بر اینکه تجدید میثاق دسته جمعی با حرم مطهر توسط ارگان ها انجام شود، اضافه کرد: سال گذشته 200 نفر پاکبان شهرداری حاضر شدند که فضای زیبایی ایجاد شد.

 

معاون تبلیغات و ارتباطات آستان مقدس حضرت شاهچراغ (ع) افزود: در ایام دهه کرامت محفل انس با قرآن در حرم مطهر برگزار شود.

 

وی با اشاره به اینکه مسابقه عکس موبایلی از حرم مطهر با عنوان «امین ولایت» برای زائران برگزار می شود، اضافه کرد: بازدید رایگان سه روزه از موزه حرم مطهر از دیگر برنامه های دهه کرامت خواهد بود.

 

حجت الاسلام سلامی با یادآوری این مطلب که در بست شهید دستغیب، می توان نمایشگاه کتاب را راه اندازی کرد، اظهار داشت: باید با هماهنگی میراث فرهنگی، هتل ها و اقامتگاه ها تخفیف برای زائرین داشته باشیم.

 

معاون تبلیغات و ارتباطات آستان مقدس حضرت شاهچراغ (ع) با اشاره به اینکه تخفیف های اماکن گردشگری توسز میراث فرهنگی اعمال شود، گفت: بحث کتابت قرآن توسط خوشنویسان شکل گیرد.

 

وی با تاکید بر اینکه پیش از اکران فیلم سینمایی، در حد سه دقیقه کلیپ در خصوص دهه کرامت، نمایش داده و روی ترویج صلوات خاصه حضرت شاهچراغ (ع)، کار شود، یادآور شد: پخش صلوات خاصه حضرت شاهچراغ (ع) پیش از جلسات، به شکل فرهنگ درآید.

 

 

پایان پیام/130

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین