کد خبر: 186899582
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 تير 1397
خانه » خبر گزاری ها » شبستان » حکم متهم متعرض تل تاریخی علامرودشت لامرد صادرشد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان لامرد با اشاره به اقدام غیر قانونی یکی از اهالی منطقه در راستای تخریب بخشی از تل تاریخی علامرودشت، گفت: با پیگیری ها و دفاعیات اداره میراث فرهنگی شهرستان از طریق دادگستری، حکم محکومیت متهم صادر شد.

به گزارش چی 24 به نقل از شبستان:

مسعودتقی  زاده، مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان لامرد با اشاره به اقدام غیر قانونی یکی از اهالی منطقه در راستای تعرض و تخریب بخشی از تل تاریخی علامرودشت لامرد، به خبرنگار خبرگزاری شبستان در شیراز گفت: با پیگیری ها و دفاعیات اداره میراث فرهنگی شهرستان از طریق دادگستری، حکم محکومیت متهم صادر شد.

 

وی افزود: به استناد ماده 560 قانون مجازات اسلامی هر کس بدون اجازه از سازمان میراث فرهنگی کشور یا با تخلف از ضوابط مصوب و اعلام شده از سوی سازمان مذکور، در حریم آثار فرهنگی و تاریخی مبادرت به عملیاتی کند که سبب تزلزل بنیان آنها شود و یا در نتیجه آن عملیات، به آثار و بناهای مذکور خرابی یا لطمه وارد آید، علاوه بر رفع آثار تخلف و پرداخت خسارات وارده به حبس از یک تا سه سال محکوم می شود.

 

خاطر نشان می شود، تل علامرودشت مربوط به دوران ‌های تاریخی پس از اسلام است و در شهرستان لامرد، بخش علامرودشت، شهر علامرودشت واقع شده، این اثر در تاریخ ۲۴ تیر ۱۳۸۲ با شماره ثبت ۹۲۲۴ به‌ عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

 

پایان پیام/130

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین