کد خبر: 186902689
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 تير 1397
خانه » حواشی » ابنا » احسان و نیکی به والدین واجب است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
آیت الله حکیم:

آیت الله سید محمد سعید حکیم از مراجع تقلید نجف اشرف در دیدار با فرزندان شهدا تاکید کردند که احسان و نیکی به والدین واجب است.

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ آیت الله العظمی سید محمد سعید حکیم از مراجع تقلید نجف اشرف با جمعی از فرزندان شهدای بسیج مردمی در دفتر خود دیدار و گفت وگو کردند.

این فرزندان شهدا از استان های کربلا و مثنی عراق هستند که در دوره آموزشی که توسط عتبه عباسی در شهر مقدس کربلا برگزار شده بود، شرکت داشتند.

این مرجع تقلید در این دیدار گفتند: والدین حق بسیار بزرگی بر فرزندان خود دارند چرا که آنها را تربیت کرده و از هیچ تلاشی برای سربلندی آنان دریغ نمی کنند.

ایشان افزودند: بنابراین احسان و نیکی به والدین واجب است و باید حقوق آنان را رعایت کرد و آنها را به عنوان الگویی صالح به جامعه معرفی کرد.

آیت الله حکیم تصریح کردند: فرزندان باید به گونه ای تربیت شوند که پس از اینکه توانستند در جامعه روی پای خود بایستند بتوانند سربلند باشند.

این مرجع تقلید به جایگاه مادران اشاره کرده و اظهار داشتند: فرزندان شهدا وظیفه دارند به اطاعت از مادر خود پرداخته و همواره به توصیه ها و نصیحت های مادر گوش فرادهند.

ایشان ادامه دادند: اهتمام به توصیه های مادر سبب می شود تا آثار پاکی که پدران در دفاع از دین و عقیده و وطن به جای گذاشته و در راه آنها به شهادت رسیدند، حفظ شود.

آیت الله حکیم در بخش پایانی سخنان خود ابراز امیدواری کرد که مسئولان و مردم بتوانند در خدمت به ایتام موفق باشند.

..............

پایان پیام / 326

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین