کد خبر: 186903884
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 تير 1397
خانه » خبر گزاری ها » شبستان » برخورد ما با نخبگان اقتصادی نباید قهری باشد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
معاون استاندار خراسان شمالی:

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی تاکید کرد: باید نخبگان اقتصادی استان را درک کنیم و برخوردهای ما با آنان قهری نباشد و ادبیات ما با تولیدکنندگان به عنوان مالکان کار عوض شود.

به گزارش چی 24 به نقل از شبستان:

به گزارش خبرگزاری شبستان از بجنورد و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی؛ مجید پورعیسی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی در همایش روز ملی صنعت و معدن اظهارداشت: فراهم کردن بسترهای لازم برای ایجاد نهادهای مالی متنوع مانند شرکت های تامین سرمایه و صندوق های ضمانت سرمایه برای حمایت بیشتر از سرمایه گذاران است تا آنان مستقیم با بانک ها در ارتباط نباشند.

 

وی افزود: در حال حاضر در کشورهای پیشرفته اقتصادی به حوزه بنگاهداری به طور ویژه توجه می شود و در استان ما نیز باید مباحث مرتبط با بورس و فرابورس تقویت شود تا پهنای حوزه خدمات در جامعه گسترش یابد؛ بنابراین انجام رایزنی های لازم در کشور برای انسجام و راه اندازی نهادهای پشتیبان مالی الزامی است.

 

پورعیسی، ادامه داد: اتاق بازرگانی استان باید همراه با برگزاری دوره های آموزشی برای توانمندسازی افراد در بخش صنعت و تجارت توجه ویژه داشته باشد چرا که امروز سرمایه انسانی تعیین کننده تحول در مبانی علمی و فنی است.


معاون استاندار خراسان شمالی بیان کرد:  تغییر ساختار، ایجاد تکنولوژی و فناوری، افزایش سهم بازار و گشایش زمینه های مذاکرات و گفت و گو نیازمند خلاقیت و ابتکارات فردی است و باید بدانیم مباحث مالی تنها بخشی از عوامل تولید به شمار می آید.

 

وی تصریح کرد: وجود برخی مشکلات مانند نوسان در بازار ارز، ناکارآمدی سیستم های بانکی و فضای کسب و کار، قوانین و مقررات سخت نهادهای مالی و پولی در واقع باری بر دوش حوزه تولید است اما بنده اعتقاد دارم نباید تنها به نقدها بسنده کرد بلکه بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی باید داشته های خود را تسهیل و آسان سازی کنیم.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی تاکید کرد: تمامی نهادهای پولی و مالی و دستگاه های اجرایی متولی امر باید در فضای کسب و کار همراه صنعتگران و تولید کنندگان باشند چرا که هر یک از آنان بخشی از اقتصاد استان را تشکیل می دهند و ناکارآیی یک بخش کل سیستم را مختل می کند.

 

پورعیسی خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی با بیان این که باید ارزش ها و مبانی اخلاقی را در ادارات خود نهادیه کنیم، تاکید کرد: نخبگان اقتصادی استان را درک کنیم و برخوردهای ما با آنان قهری نباشد و ادبیات ما با تولیدکنندگان به عنوان مالکان کار عوض شود.

 

وی گفت: وجود برخی محدودیت ها موجب شده است قیمت تمام شده محصولات استان بالا باشد بنابراین متولیان امر این مباحث باید از وزارتخانه های متبوع خود پیگیر حل این مشکلات باشند.

 

بر اساس این گزارش، در پایان این همایش از واحدهای فعال در بخش صنعت و معدن استان تجلیل به عمل آمد.

 

 

پایان پیام/71

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین