کد خبر: 186905372
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 تير 1397
خانه » سایت های خبری » خوز نیوز » تولید UF۴ پس از ۹سال درراکتورهسته ای اصفهان آغازشد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
استاندار اصفهان:

به گزارش چی 24 به نقل از خوز نیوز:
استاندار اصفهان گفت: تولید UF۴ پس از حدود ۹ سال توقف در راکتور هسته ای اصفهان آغاز شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، محسن مهرعلیزاده در بازدید از شرکت سوخت رآکتورهای هسته ای اصفهان (UCF) اظهار کرد: کشور ایران در زمینه‌های مختلف از جمله دفاع مقدس، مسائل علمی، هسته‌ای و به رسمیت شناساندن حق مسلم ایرانیان در انرژی هسته‌ای و ... همواره افتخارآفرین بوده است.

وی با بیان این که دشمنان خیالات خامی در خصوص ایران دارند، افزود: در ابتدای عمر انقلابی اسلامی که نظام جمهوری اسلامی نهال نوپایی بود نتوانستند در تضعیف یا سرنگونی نظام موفق شوند و امروز جمهوری اسلامی تبدیل به درخت تنومند و پرثمری شده است و مطمئنا در اهداف شوم خود موفق نخواهند بود.

استاندار اصفهان با اشاره به از سرگیری تولید UF۴ در این مجموعه گفت: بسیار خوشحالم که با دستور رهبر معظم انقلاب و ریاست جمهوری، تولید UF۴ پس از حدود ۹ سال توقف بار دیگر در این مجموعه از سرگرفته شد.

وی با اشاره به این که اکنون برای رسیدن به تولید UF۶ در حد ظرفیت مورد نیاز در مراحل میانی هستیم، ابراز امیدواری کرد: در یک فاصله زمانی یک ماهه به تولید نهایی UF۶ در حد ظرفیت مورد نیاز سوخت راکتور اتمی بوشهر و سایر راکتورهای کشور دست یابیم.

مهرعلیزاده اذعان داشت: با تلاش دانشمندان هسته‌ای کشورمان مجموعه تولید سوخت هسته‌ای اصفهان دستاوردهای خوبی داشته و به خوبی توسعه یافته است و امیدواریم در سایه حمایت‌های ملت و فعالیت‌های دانشمندان هسته‌ای کشور و مجاهدت‌های مدیران، اهداف مردم کشورمان به خوبی محقق شود.

وی در ادامه به مشکلات این مجموعه از جمله کمبود آب اشاره کرد و یادآور شد: جوانان این مجموعه از هیچ چیز، همه چیز ساختند و علی‌رغم میل و فهم دشمنان و حتی برخی کشورهای دیگر موفق شدند و ما موظف به همکاری با آنان هستیم.

استاندار اصفهان تاکید کرد: هیچ کاری نشدنی نیست و سایت هسته‌ای اصفهان نمونه بارز خوباوری، خود اتکایی و خداباوری است و با توجه به این که تأمین امنیت کارکنان این مجموعه در ابعاد گوناگون بسیار مهم است مسائلی مانند جاده و نقاط حادثه خیز هم باید اصلاح شود.

قائم مقام سازمان انرژی هسته ای نیز در این بازدید عنوان داشت: هیچ‌کس باور نداشت که جوانان این مرز و بوم بتوانند این پروژه موفق را راه‌اندازی کنند و تربیت نیروی انسانی قوی، خودباوری و توانمندی داخلی نقطه عطفی در پروژه‌های سازمان انرژی هسته‌ای بود.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین