کد خبر: 186906777
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 تير 1397
خانه » خبر گزاری ها » شبستان » اتمام عملیات احداث بند خاکی رودخانه کارون
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

عملیات احداث بند خاکی بر روی رودخانه کارون به همت جهادگران قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) به اتمام رسید با اجزای این عملیات کمبود آب شرب آبادان و خرمشهر از طریق ایستگاه پمپاژ و کانال مارد آبادان بهبود می یابد .

به گزارش چی 24 به نقل از شبستان:

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از سپاه نیوز؛ به منظور کنترل جریانات جزر و مدی و جلوگیری از نفوذ آب شور خلیج فارس به رودخانه کارون، اجرای بند خاكي بر روي رودخانه كارون و در دهانه بهمنشیر به همت جهادگران قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) انجام شد که بهبود کیفیت و کمیت آب آبادان و خرمشهر را در پی خواهد داشت.

 

بنا بر این گزارش، با ایجاد این طرح که شامل احداث سد و سرریز و قفل کشتیرانی بر روی رودخانه کارون در پایین دست ورودی کانال مارد است و توسط موسسه عمران صنعت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) اجرا شده است، کمبود آب شرب آبادان و خرمشهر از طريق ايستگاه پمپاژ و كانال مارد آبادان بهبود می‌یابد.

 

همچنین این بند به طول 123 متر و عمق یازده متر، ظرفيت مناسبی براي ارتقاي کيفيت آب مورد نياز محصولات کشاورزي منطقه ایجاد می‌کند و باعث اشتغال‌زایی و توسعه صيادي و بهبود اقتصاد شيلاتي خواهد شد.

 

برای اجرای این بند، 42 هزار متر مکعب مصالح سنگی و 6055 متر مکعب مصالح خاکی مورد نیاز بود که مصالح سنگی این پروژه از فاصله 300 کیلومتری پروژه تأمین شد.

 

طبق قرارداد، زمان اجرای این پروژه پنج ماهه بود که بنا بر اضطرار و شرایط آب منطقه، این پروژه به صورت شبانه‌روزی و در کمتر از دو ماه انجام شد.

پایان پیام/34

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین