کد خبر: 186908230
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 تير 1397
خانه » حواشی » ابنا » انتقاد شدید یک مرکز آمریکایی از محاکمه و حبس علمای شیعه در بحرین
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مرکز آمریکایی دموکراسی و حقوق بشر از هدف قرار گرفتن علمای شیعه بحرین توسط نظام آل خلیفه به شدت انتقاد کرد.

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ مرکز آمریکایی دموکراسی و حقوق بشر از هدف قرار گرفتن علمای شیعه بحرین توسط نظام آل خلیفه به شدت انتقاد کرد.

این مرکز اظهار داشت که نیروهای آل خلیفه در سال 2017 بیش از 70 تن از علمای شیعه در این کشور را احضار و بازداشت و محاکمه کرده است.

در ادامه این پیام آمده است: دولت بحرین بر سیاست تبعیض برنامه ریزی شده علیه اغلبیت ساکنان شیعه در این کشور تمرکز کرده است. این تبعیض در مراحل مختلف زندگی عمومی مردم در بحرین رواج داشته و حقوق دینی و اجتماعی و سیاسی و فرهنگی در این کشور مورد تجاوز قرار می گیرد.

مرکز دموکراسی و حقوق بشر تصریح کرد: شیخ محمد المقداد و شیخ عبدالجلیل المقداد و شیخ سعید النوری از علمایی هستند که در سال های 2011 و 2012 به حبس ابد محکوم شده اند.

این مرکز ادامه داد: تعداد دیگری از روحانیان نیز به حبس محکوم شده اند که برجسته ترین آنها شیخ میرزا المحروس و شیخ عبدالهادی المخضر و سید مجید المشعل (رئیس مجلس اسلامی علمای شیعه) به شمار می آیند.

این مرکز آمریکایی همچنین خاطرنشان ساخت که شیخ حسن النجاتی (نماینده آیت الله سیستانی) و آیت الله شیخ عیسی قاسم نیز با سلب تابعیت مواجه شده و شیخ عیسی قاسم در اقامت اجباری قرار دارد.

مرکز دموکراسی و حقوق بشر از دولت بحرین خواست به مفاد قانون بین المللی حقوق بشر پایبند بوده و محاکمه شهروندان شیعه را متوقف سازد.

..............

پایان پیام / 326

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین