کد خبر: 186908952
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 تير 1397
خانه » سایت های خبری » همشهری آنلاین » امروز و فردا؛ خیزش گرد و خاک در پایتخت
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

امروز و فردا؛ خیزش گرد و خاک در پایتخت شهر > محیط زیست ایران - همشهری آنلاین:مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کیفیت هوا تهران ضمن اشاره به وزش باد در تهران طی چهارشنبه و پنج شنبه ۱۳ و ۱۴تیرماه از خیزش گرد و خاک در پایتخت و افزایش نسبی غلظت ذرات معلق خبر داد. حسین شهبازی، مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کیفیت هوا تهران در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این‌که پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نش

به گزارش چی 24 به نقل از همشهری آنلاین:حسین شهبازی، مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کیفیت هوا تهران در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این‌که پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان‌دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی طی عصر امروز (۱۳ تیر) است، اظهار کرد: در برخی ساعات وزش باد به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه از سمت نواحی جنوب غربی - جنوبی انتظار می‌رود.

حسين شهبازي ادامه داد: بر اساس نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، وزش باد در برخی ساعات طی امروز (۱۳ تیر) افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کیفیت هوا تهران با اشاره به این‌که با تداوم این شرایط جوی طی فردا (۱۴ تیر) در برخی ساعات همراه با وزش باد موثر به بزرگی ۳ تا ۵ متر بر ثانیه خواهد بود، تصریح کرد: بر این اساس انتظار می‌رود وزش باد در برخی ساعات فردا سبب خیزش گرد و خاک و افزایش نسبی غلظت ذرات معلق شود.

به گفته شهبازی دمای هوا تهران تا روز آینده افزایش جزیی خواهد یافت.

او در پایان با بیان این‌که کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۶۶ در شرایط سالم قرار داشت، گفت: کیفیت هوای هم‌اکنون پایتخت نیز با شاخص میانگین ۸۳ همچنان در شرایط سالم است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین