کد خبر: 186909766
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 تير 1397
خانه » سایت های خبری » اخبار آفتاب » توفیق: رنگ لباس ایران با عراق متفاوت است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
در دو بازی آخر تیم ملی بسکتبال ایران بازیکنان با پیراهن سبز رنگ مقابل حریفان خود به میدان رفتند. پیراهنی که شباهت زیادی به تیم ملی عراق دارد و با توجه به نزدیکی زیاد نام لاتین ایران و عراق این شباهت دو چندان شده است.

به گزارش چی 24 به نقل از اخبار آفتاب:
ورزش ایران,علی توفیق,تیم ملی بسکتبال ایران

در دو بازی آخر تیم‌ ‌ملی بسکتبال ایران بازیکنان با پیراهن سبز رنگ مقابل حریفان خود به میدان رفتند. پیراهنی که شباهت زیادی به تیم ملی عراق دارد و با توجه به نزدیکی زیاد نام لاتین ایران و عراق این شباهت دو چندان شده است.

به گزارش ایلنا، اما دبیر فدراسیون بسکتبال معتقد است که پیراهن ایران شباهتی به عراقی ها ندارد.

علی توفیق در گفت و گو با ایلنا گفت: من معتقدم لباس جدید شباهتی به عراق ندارد و  اگر کمی دقت کنیم متوجه می شویم رنگ  سبز لباس عراق روشن تر و فونت های نوشته شده روی پیراهن آنها با ما متفاوت است. لباس ایران بیشتر به سبز یشمی یا لجنی میخورد و پیراهن عراقی ها به هرحال روشن تر است.

توفیق درباره اینکه چرا یک رنگ جدید به پیراهن های تیم ملی اضافه شده است گفت: شرکت پیک از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ با فدارسیون ایران قرارداد داشت و سالانه باید مبلغی را به ما پرداخت می‌کرد و البسه‌ای را به صورت هدیه می‌دادند. 3-2 قسط آخری که پیک می‌داد به دلیل ممانعت فیبا، به مشکل خوردیم. پیک حدود 100 دست پیراهن به ایران بدهکار بود و از آنجایی که بازیکنان هم درخواست کرده بودند که یک دست به لباس های آنها اضافه شود از پیک خواستیم لباس ها را به سه رنگ قرمز و سفید و سبز برای مان ارسال کنند که رنگ های پرچم ایران را تشکیل می دهند.

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین