کد خبر: 186918639
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 تير 1397
خانه » خبر گزاری ها » شبستان » کشف موشک های صهیونیستی و غربی در سوریه
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

شبکه تلویزیونی العالم عملیات کشف مقادیر زیادی از سلاح و موشکی که از عناصر مسلح فراری از حومه درعا در جنوب سوریه را پوشش داد.

به گزارش چی 24 به نقل از شبستان:

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از العالم، یک افسر ارتش سوریه به «حسین مرتضی» خبرنگار شبکه تلویزیونی العالم گفت: «در نتیجه نبردهای سنگین و نفس گیر نیروهای ارتش سوریه، گروه های تروریستی موجود در شهرهای ملیحه العطش ، علما و الغاریه الغربیه متحمل شکست سنگین و متلاشی شدند.

 

حسین مرتضی افزود: نیروهای ارتش سوریه هنگام جست و جو و بازرسی منطقه به منطقه این مقادیر عظیم و گسترده تسلیحات به جا مانده از تروریست ها را کشف و ضبط کردند.

 

وی از کشف و مصادره «موشک های کورنیت» که می تواند تانک و خودروهای زرهی را از فاصله 5 کیلومتری هدف قرار دهد خبر داد.

 

یک افسر دیگر در ارتش سوریه به حسین مرتضی گفت برخی از موشک هایی که شبکه تلویزیونی العالم به تصویر کشیده است موشک «فاغوت» نام دارد و برد آن به 2500 متر می رسد.

 

این افسر سوری افزود یک نوع موشک دیگری که از تروریست ها کشف و ضبط شده است «میلان» نام دارد و ساخت فرانسه است. همچنین موشک دیگری به نام «السهم الاحمر» (تیر سرخ) به جا مانده از تروریست ها کشف و ضبط شده است. این موشک ساخت آمریکاست و 4500 متر برد دارد.

 

شبکه تلویزیونی العالم همچنین تسلیحات اسرائیلی از جمله خمپاره انداز دوش پرتاب که با آن تانک و خودروهای زرهی را هدف قرار می دهند به جا مانده از تروریست ها به تصویر کشید.

پایان پیام/44

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین