کد خبر: 186920080
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 تير 1397
خانه » حواشی » ابنا » کمپین تحریم کالاهای رژیم صهیونیستی در هلند راه اندازی شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

کمپین تحریم کالاهای رژیم صهیونیستی با هدف اعلام حمایت از ملت فلسطین در هلند راه اندازی شد.

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ اقلیت های فلسطینی در هلند با همکاری موسسه "Docp " به نشانه حمایت از ملت فلسطین، کمپین تحریم کالاهای رژیم صهیونیستی را در چندین شهر هلند به راه انداختند.

این اقلیت ها با انتشار بروشورهایی و توزیع آن در میان مردم هلند خطرات خرید کالاها و محصولات تولید شده در شهرک های یهودی و تاثیر چنین اقدامی بر روی ملت فلسطین را تشریح کردند.

در این بروشورها نقش جوامع دمکراتیک در مبارزه با رفتارهای خشونت آمیز دشمن صهیونیستی علیه ملت فلسطین از طریق تحریم اقتصادی و فرهنگی تمامی افرادی که در اعمال ظلم و ستم علیه ملت فلسطین و نقض حقوق بشر دست دارند، تبیین شده است.

این در حالی است که شهرداری های اسپانیا نیز از چندی پیش در واکنش به تداوم جنایات دشمن صهیونیستی علیه فلسطینیان سیاست تحریم اسرائیل را در پیش گرفته اند.

شهرداری ابیه دو ـ پایتخت استان آستوریاس ـ در شمال غرب اسپانیا تصمیم به لغو برنامه موسیقی گروه هنری صهیونیستی از شهر نتانیا واقع در فلسطین اشغالی گرفت که قرار بود در پاییز آینده برگزار شود.

این شهرداری به متولیان این گروه هنری اعلام کرد که هرگز اجازه برپایی چنین مراسمی را در این شهر نخواهد داد.

از سوی دیگر، شهرداری بارسلونا با رای قاطع اکثریت اعضای آن خواستار تحریم نظامی همه جانبه رژیم صهیونیستی شد و از دولت اسپانیا خواست اجرای این تحریم را تضمین کند.

بدین گونه بارسلونا به بزرگ ترین شهری تبدیل شد که تا به امروز اقدام به توقف تجارت سلاح و همکاری نظامی و امنیتی با دولت آپارتاید رژیم صهیونیستی کرده است، همانگونه که دولت آپارتاید آفریقای جنوبی نیز زمانی اینگونه تحریم شد.

از مجموع 7 حزب سیاسی شهرداری بارسلونا، 5 حزب به تحریم رژیم صهیونیستی رای مثبت دادند.

در طرح تحریم رژیم صهیونیستی در شهرداری بارسلونا، کشتار تظاهرات کنندگان فلسطینی در نوار غزه به ضرب گلوله نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی محکوم شده و بر ضرورت آزادی تردد فلسطینیان در این باریکه تاکید شده است.

بدین گونه، شهرداری بارسلونا تصمیم به حمایت از قطعنامه شورای حقوق بشر سازمان ملل در 23 مارس گذشته مبنی بر اجرای تحقیقات بین المللی در مورد کشتارهای اخیر در غزه گرفت و از سازمان عفو بین الملل و شورای همکاری بین المللی بارسلونا خواست اقدام به تحریم نظامی همه جانبه رژیم صهیونیستی و توقف تجارت سلاح با آن کنند.

شهرداری بارسلونا همچنین از اتحادیه اروپا و سازمان ملل خواست رژیم صهیونیستی را به توافقنامه های بین المللی حقوق کودک پایبند کرده و آن را برای آزادی 400 کودک فلسطینی از زندان های خود تحت فشار قرار دهند.

این شهرداری انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی را نیز به شدت محکوم کرد و آن را اقدامی مغایر با قوانین بین المللی و قطعنامه های شورای امنیت دانست.

پیش نویس این طرح که در شهرداری بارسلونا به تصویب رسیده است، قرار است برای دولت اسپانیا، اتحادیه اروپا و آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی "آنروا" ارسال شود.

..............

پایان پیام / 326

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین