کد خبر: 186924162
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 تير 1397
خانه » سایت های خبری » همشهری آنلاین » فعالیت تخت های VIP در بیمارستان های خصوصی ممنوع شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

تخلف ۲ بیمارستان بزرگ در پایتخت فعالیت تخت های VIP در بیمارستان های خصوصی ممنوع شد زندگی > سلامت - همشهری آنلاین:مدیرکل نظارت بر اعتباربخشی و امور درمان معاونت درمان وزارت بهداشت از ممنوعیت فعالیت تخت های VIP در بیمارستان های خصوصی خبر داد. دکتر علیرضا عسگری در گفت‌وگو با ایسنا افزود: برخلاف مصوبه هیات وزیران شاهد بودیم در برخی بیمارستان‌های خصوصی تخت‌های VIP ایجاد کرده و برای آنها تعرفه‌های بدون حساب و

به گزارش چی 24 به نقل از همشهری آنلاین:دکتر علیرضا عسگری در گفت‌وگو با ایسنا افزود: برخلاف مصوبه هیات وزیران شاهد بودیم در برخی بیمارستان‌های خصوصی تخت‌های VIP ایجاد کرده و برای آنها تعرفه‌های بدون حساب و کتاب تعریف می‌کردند.

او افزود: طبق قانون بودجه سال ۹۷ که در سنوات گذشته هم تکرار شده و توسط هیات وزیر ابلاغ می‌شود، تخت VIP برای بیمارستان‌های دولتی و نهادهای عمومی غیر دولتی تعریف شده است. بر این اساس یک بیمارستان دولتی می‌تواند ۱۰ درصد از تخت‌هایش را با ایجاد امکانات لازم در سطح بیمارستان‌، آماده کرده و به صورت VIP ارائه خدمت کند.

وی افزود: البته این تخت برای کسانی عرضه می‌شود که دارای بیمه تکمیلی بوده و در سقف قرارداد بیمه‌شان، می‌توانند از این تخت خدمت دریافت کنند. این درحالیست که شاهد بودیم در برخی بیمارستان‌های خصوصی که بیشتر هم در تهران به چشم می‌آیند، تعرفه‌های بدون حساب و کتاب برای تخت‌های VIP تعریف کرده‌اند. باید توجه کرد که اولا ما چیزی به عنوان تخت VIP در بیمارستان خصوصی نداریم و وجود چنین چیزی خلاف مصوبه هیات وزیران است. مساله دوم هم این است که اگر بیمارستانی در حوزه هتلینگ بالاتر از تعرفه خصوصی مصوب دریافت کند، ‌تخلف کرده است. حال باید این موضوع را در کنار یکسری اشکالات تعرفه‌ای دیگر قرار داد که در برخی بیمارستان‌های خصوصی رخ می‌دهد.

عسگری ضمن تشکر از بیمارستان‌های خصوصی، گفت: به هر حال بیمارستان‌های خصوصی بار عظیمی از خدمات سلامت در تهران را به دوش دارند، اما در کنار خدمتی که ارائه می‌دهند، نباید انحرافی وجود داشته باشد. زیرا وظیفه ما پاسداری از حقوق مردم است. بر همین اساس به این موضوع ورود جدی کردیم و برخوردهای لازم انجام شد.

وی با بیان اینکه بسیاری از بیمارستان‌ها بلافاصله بعد از ابلاغ این موضوع اصلاحات را انجام دادند و تخت VIP و تعرفه‌های آن را حذف کردند، ادامه داد: مواردی هم داشتیم که اصلاحات انجام نشد و بر همین اساس هم دو بیمارستان بزرگ خصوصی در تهران به همین دلیل دچار کاهش درجه اعتباربخشی شدند. علی‌رغم فشارهایی که در این زمینه وجود داشت، ما محکم ایستادیم و بیمارستان‌ها هم این موضوع را اصلاح کردند.

مدیرکل نظارت بر اعتباربخشی و امور درمان معاونت درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه اصلاحات تعرفه‌ای، نظارت دقیق‌تر بر صورت‌حساب‌های بیمارستان‌ها و حذف تخت‌های VIP با تعرفه‌های آنچنانی در بیمارستان‌های خصوصی تهران و کشور اقدامی در راستای منافع مردم بود، ادامه داد: این نظارت‌ها در شهرستان‌ها هم وجود دارد. به عنوان مثال در استان‌های مشهد، اصفهان و... هم این نظارت‌ها و به دنبال آن اصلاحات لازم اعمال شده است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین