کد خبر: 186926956
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 تير 1397
خانه » سایت های خبری » اخبار آفتاب » بانک ها حق ندارند صنایع را تعطیل کنند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
معاون وزیر صنعت گفت: با توجه به اینکه تمام اختیارات حوزه صنایع کوچک و شهرک ها به استان ها تنفیذ شده است، هیچ نهادی به ویژه بانک ها نباید باعث تعطیل شدن واحدهای تولیدی شوند.

به گزارش چی 24 به نقل از اخبار آفتاب:

معاون وزیر صنعت گفت: با توجه به اینکه تمام اختیارات حوزه صنایع کوچک و شهرک‌ها به استان‌ها تنفیذ شده است، هیچ نهادی به ویژه بانک‌ها نباید باعث تعطیل شدن واحدهای تولیدی شوند.

به گزارش ایسنا،  صادق نجفی - مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی - در جلسه شورای گفت‌وگو بخش خصوصی و دولت استان کردستان، با اشاره به اینکه در شرایط کنونی مأموریت و مسئولیت ما بیشتر و عظیم‌تر شده است، اظهار کرد: اگر تلاش جهادی نشود قطعاً نمی‌توان پاسخگوی مردم بود.

وی افزود: استان کردستان می‌تواند فرصتی باشد که با توجه به موقعیت جغرافیایی خاصی که دارد در حوزه صنعت ورود قوی داشته باشد.

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: آنچه باید در رابطه با کردستان انجام دهیم این است که شرایط موجود را پایش و مزیت‌ها و ظرفیت‌های آن را در راستای خلق ثروت شناسایی کنیم.

نجفی با تأکید بر لزوم رصد و مطالعه شرایط استان در راستای استقرار طرح‌های توسعه‌ای تصریح کرد: کارشناسان بایستی توجه داشته باشند که اولویت با واحدهایی باشد که با مشکل روبرو هستند.

نجفی با بیان اینکه باور به مرگ واحدهای تولیدی وجود دارد، گفت: زمانی که عمر یک واحد تولید سر آمد و مرگ آن فرا رسید، باید این موضوع را پذیرفت و انرژی خود را بر احیای طرح‌های نوین متمرکز ساخت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اعلام اینکه هدف‌گذاری سه ساله در کردستان این است که این استان طی این سه سال به سرانه صنعت کشور برسد، گفت: این یک مطالبه عمومی است که جزو ضرورت‌های ماست.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی با بیان اینکه در راستای تحقق این مهم ۱۰ شهرستان در استان کردستان باید طرح‌های مزیت‌دار صنایع کوچک را ارائه دهند، گفت: کارگروه اشتغال در سطح ملی و محلی از این طرح‌ها حمایت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه پیگیری طرح‌های اشتغال‌آفرین و بازاردار که سریع راه‌اندازی می‌شوند الزامی است، افزود: طرح پوشاک یکی از موفق‌ترین طرح‌های زودبازده است که می‌توان در کردستان راه‌اندازی شود.

نجفی با ذکر اینکه حمایت از طرح و تولید داخلی در دستور کار قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: استان کردستان به عنوان یکی از استان‌های موفق در تحقق شعار اقتصاد مقاومتی است که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته طی یک ماه آتی جلسه‌ای ویژه برای رسیدگی به وضعیت آن در وزارت‌خانه تشکیل می‌شود.

وی در خصوص تعطیل کردن واحدهای تولیدی به بانک‌ها هشدار داد و گفت: هیچ ارگان و یا سازمانی حق تعطیل کردن واحد تولیدی را ندارد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی با تأکید بر اینکه تولید پایدار مورد تأکید قرار گیرد، اظهار کرد: در راستای نیل به این مهم کیفیت و اولویت‌بخشی در کنار اهلیت طرح مورد توجه قرار گیرد.

وی با اعلام اینکه در کارگروه اقتصادی کشور برای نخستین بار کمک بلاعوضی برای صندوق ضمانت تولید تصویب شده است، گفت: این اقدام بدان خاطر است که این واحد بتواند در چرخه تولید قرار گیرد.

معاون وزیر صنعت نوید رونق دو منطقه ویژه اقتصادی استان کردستان را داد و بیان کرد: هر چند این شهرک‌ها هوشمند نیستند اما نباید فراموش کرد که سرمایه‌های بزرگی هستند که باید از آن به نحو احسن استفاده کرد.

وی با بیان اینکه قلب شهرک‌های صنعتی به تپش در خواهد آمد، گفت: امید است بتوان واحدهای نیمه فعال را دوباره راه‌اندازی و به چرخه تولید بازگرداند.

نجفی با تأکید بر لزوم مهارت‌آموزی یادآور شد: تمام اختیارات حوزه صنایع کوچک و شهرک‌ها در این خصوص به استان‌ها تنفیذ شده است.

وی با اشاره به اینکه باید در شرایط ساختاری کشور بازبینی کنیم، اظهار کرد: زمان تلاش و مدیریت اقتصادی همراه با صبر و تحمل و پیگیری فرا رسیده است.  

معاون وزیر صنعت گفت: در بازدیدهایی که از تعدادی از شهرک های صنعتی استان داشتم این شهرک ها وضعیت خوبی نداشتند که این برازنده کردستان نیست.

نجفی با اشاره به اینکه ۹۹ درصد از صنایع کردستان کوچک هستند، ذکر کرد: حدود ۲۰ درصد از صنایع استان هم تعطیل هستند که باید بررسی و ببینیم مشکل کار کجاست و آن را رفع کنیم.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی تاکید کرد: باید با عزم و همدلی و عشق و اراده طی سه سال آینده کردستان در شرایط و وضعیت خوبی قرار گیرد.

انتهای پیام

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین