کد خبر: 186929885
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 تير 1397
خانه » خبر گزاری ها » شبستان » جشنواره امام رضا(ع) بستر مناسبی برای معرفی شخصیت والای امام هشتم است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: جشنواره امام رضا(ع) بستر مناسبی برای معرفی شخصیت امام هشتم را به مسلمانان و غیر مسلمانان معرفی کنیم در راستای ارتقاء و افزایش تاثیرگذاری آن، تلاش، برنامه ریزی و سرمایه گذاری کنیم. 

به گزارش چی 24 به نقل از شبستان:

به گزارش خبرگزاری شبستان از مشهد و به نقل از ستاد خبری شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع)، حجت الاسلام نصرالله پژمانفر با بیان اینکه جشنواره اما رضا(ع) تاثیر زیادی بر گسترش فرهنگ رضوی در سطح کشور و جهان اسلام دارد، خاطرنشان کرد: این جشنواره موجب آشنایی هرچه بیشتر مردم با آموزه‌ها و شخصیت علی بن موسی الرضا (ع) می‌شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) از بزرگ‌ترین رویدادهای مذهبی و فرهنگی است و در کمیسیون فرهنگی مجلس بودجه‌ای به آن اختصاص یافت تا سطح جشنواره هر چه بیشتر ارتقاء یابد.

وی عنوان کرد: امروز مهم ترین نقش جشنواره امام رضا(ع) باید بر این باشد که محاسن کلام ائمه(ع) و بویژه امام رضا(ع) را به همه مردم دنیا برساند و این مسئله محوری ترین و اصلی ترین موضوعی است که جشنواره امام رضا(ع) به آن توجه دارد.

حجت الاسلام پژمانفر ادامه داد: ما باید به شخصیت امام رضا (ع) به عنوان یک اسوه توجه کنیم و نباید بگذاریم ابعاد شخصیتی ایشان مورد غفلت و تحریف قرار گیرد. لذا برای شناساندن شخصیت این امام (ع) باید تلاش کنیم تا چهره واقعی ایشان را به مردم نشان دهیم.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در رابطه با شعار شانزدهمین جشنواره امام رضا با عنوان «امام رضا(ع)؛ اسوه اخلاق و گفتگو»، در خصوص لزوم گسترش سبک زندگی رضوی نیز گفت: مباحث اعتقادی باید بصورت عمیق در افراد شکل بگیرد و نمی‌شود بصورت کلیشه‌ای به این گونه از مسایل پرداخت بنابراین باید زمینه گفتگو در مورد شخصیت ایشان و پرداختن به ابعاد وجودی حضرت رضا(ع) توسط نهادهای مردمی رسمی و نهادهای غیر رسمی مردمی مانند هیئت‌ها و مساجد به وجود بیاید، طبیعتا باید مراکز پژوهشی با همین نگاه و با پرداختن به این موضوع و دیگر موضوعات مورد نیاز امروز بشریت، مطالبی از شخصیت امام رضا (ع) استخراج کنند و در معرض عموم قرار دهند.

وی ادامه داد: باید مراکز پژوهشی با همین رویکرد و با پرداختن به این موضوع یا موضوعات مورد نیاز امروز جامعه بشریت، مباحث و مطالبی از شخصیت امام رضا (ع) استخراج و درمعرض عموم قراردهند.

حجت الاسلام پژمانفر با بیان اینکه سبک زندگی اسلامی و رضوی به اندازه‌ای جاذبه و محتوا دارد که می‌تواند پاسخگوی تمامی نیازها و سوالات مسلمانان باشد، عنوان کرد: بعضی از جوامع تصور دارند که راه‌های متعددی برای خارج شدن بشریت از مشکلات معنوی و فرهنگی وجود دارد اما راه نجات ما از این مشکلات، تمسک به فرهنگ و سیره رضوی است که تمام خوبی‌ها در آن نهفته است

پایان پیام/483

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین