کد خبر: 186932594
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 تير 1397
خانه » سایت های خبری » همشهری آنلاین » نوبخت: ۲ بودجه اضطراری تهیه شد | تغییرات کابینه گمانه زنی است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

نوبخت: ۲ بودجه اضطراری تهیه شد | تغییرات کابینه گمانه زنی است ایران > قوای سه گانه - همشهری آنلاین:سخنگوی دولت موضوع تغییرات در دولت را گمانه زنی رسانه ای خواند و گفت دو بودجه اضطراری بر اساس درآمدها تهیه شده است. به گزارش ایرنا، محمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره برنامه‌های قوه مجریه برای صرفه جویی در هزینه‌ها در شرایط کنونی با توجه به دستور اخیر رئیس جمهوری، اظهار داشت: فراتر از مصادیقی که آقای ر

به گزارش چی 24 به نقل از همشهری آنلاین:به گزارش ایرنا، محمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره برنامه‌های قوه مجریه برای صرفه جویی در هزینه‌ها در شرایط کنونی با توجه به دستور اخیر رئیس جمهوری، اظهار داشت: فراتر از مصادیقی که آقای روحانی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها مطرح کردند، سازمان برنامه بودجه با توجه به احتمال کاهش منابع ارزی یا ریالی، برنامه‌هایی را برای تحقق منابع بودجه در نظر دارد.

وی "مدیریت منابع و کاهش هزینه‌ها" را 2 رویکرد اصلی این سازمان در تخصیص بودجه دستگاه‌ها در شرایط کنونی اعلام کرد و افزود: با این رویکرد، 2 بودجه اضطراری با تکیه بر بخشی از صادرات تهیه کردیم که در شورای عالی هماهنگی اقتصادی مطرح می‌شود.

سخنگوی دولت یادآور شد: در جلسه پیشین این شورا، سازمان برنامه و بودجه ملزم شد بودجه‌های اضطراری را تهیه و ارایه کند.
نوبخت تاکید کرد: می‌توان با کاهش هزینه‌های غیرضرور، تراز بودجه را برقرار و بخشی از هزینه‌های ضروری را از ردیف سایر درآمدها جبران کرد.

وی یادآور شد: طبق برنامه دولت، سازمان برنامه و بودجه هزینه دستگاه‌هایی که بیش از سال گذشته آب و برق مصرفی داشته باشند، پرداخت نمی‌کند.

سخنگوی دولت درباره اینکه آیا در صرفه جویی ممکن است بودجه عمرانی کاهش یابد، گفت: گزارش خزانه داری کل کشور از پرداختی‌های سه ماهه نخست امسال نشان می‌دهد در این مدت 22 هزار و 813 میلیارد تومان بودجه عمرانی تخصیص یافته در حالی که این رقم در مدت مشابه پارسال 193 میلیارد تومان بود.

وی اجرای طرح‌هایی چون راه آهن قزوین - رشت، مراغه - ارومیه و میانه - بستان آباد را از اولویت‌های دولت برشمرد که امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

  • تغییرات در کابینه گمانه زنی رسانه‌ای است

سخنگوی دولت درباره احتمال تغییر در کابینه و خداحافظی وی با سازمان برنامه و بودجه نیز گفت: هرچند رئیس جمهوری متناسب با ضرورت‌ها تغییراتی را می‌دهند اما اینها که می‌گویید، گمانه‌زنی رسانه‌ای است.

نوبخت درباره دیدار رئیس دفتر رئیس جمهوری با شهردار پیشین تهران و اخبار منتشر شده مبنی بر احتمال انتصاب قالیباف به عنوان معاون اول نیز توضیح داد: قرار نیست به همه شایعاتی که بویژه این روزها در هر موردی مطرح می‌شود، پاسخ دهیم وگرنه باید همه دولت کسب و کار خود را متوقف کند و به آنها پاسخ دهد.

  • پرداخت وام كشاورزان

سخنگوی دولت درباره مصوبه‌های جلسه امروز نیز گفت: مقرر شد وام کشاورزانی که در ماه‌های اخیر به دلیل حوادث طبیعی و غیرمترقبه خسارت دیده اند، تا 2 سال امهال شود و این سازمان اصل، سود و جرایم متعلقه به این وام‌ها را به بانک پرداخت می‌کند.
نوبخت همچنین به بررسی کارت‌های بازرگانی در دولت اشاره کرد و افزود: در جلسه امروز تاکید شد کارت‌های بازرگانی باید تخصصی صادر شود به طوری که یک نفر نتواند از کارت دیگری استفاده کند؛ براین اساس نظام تجاری کشور باید ساماندهی شود.
به گفته وی، با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی مقرر شد برای تکمیل اردوگاه‌های ترک اعتیاد تسهیلاتی در نظر گرفته شود.

  • واریز مابه التفاوت حقوق‌ها در پایان تیرماه

سخنگوی دولت درباره زمان واریز مابالتفاوت حقوق کارمندان دولت نیز گفت: منابع این کار به حساب دستگاه‌ها واریز شده و انتظار می رود با اصلاح احکام کارکنان، این رقم به همراه حقوق تیرماه واریز شود.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین