کد خبر: 186932596
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 تير 1397
خانه » سایت های خبری » همشهری آنلاین » توافق فرانسه و سوئیس بر سر نقاشی مسروقه نازی ها
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

توافق فرانسه و سوئیس بر سر نقاشی مسروقه نازی ها فرهنگ > هنر - همشهری آنلاین:بر اساس توافق انجام شده بین سوئیس و فرانسه، شاهکار هنری اثر «پل سزان» ـ نقاش نامدار فرانسوی ـ بین موزه های این دو کشور به اشتراک گذاشته می شود. به گزارش همشهری آنلاین به نقل از دویچه وله، نقاشی «کوه سنت ـ ویکتور» اثر «پل سزان» نقاش معروف فرانسوی که سال‌ها پیش توسط نازی‌ها به تاراج رفته بود و سرانجام در سال ۲۰۱۴ پیدا شد همچنان د

به گزارش چی 24 به نقل از همشهری آنلاین:به گزارش همشهري آنلاين به نقل از دویچه وله، نقاشی «کوه سنت ـ ویکتور» اثر «پل سزان» نقاش معروف فرانسوی که سال‌ها پیش توسط نازی‌ها به تاراج رفته بود و سرانجام در سال ۲۰۱۴ پیدا شد همچنان در اختیار موزه هنرهای زیبای برن در کشور سوئیس باقی خواهد ماند اما بر اساس یک توافق این شاهکار هنری به تناوب در شهر «اکس ـ آن ـ پرووانس» زادگاه «پل سزان» در فرانسه نیز به نمایش گذاشته می‌شود.

«فیلیپ سزان» نوزه بزرگ «پل سزان» اعلام کرد این راه حل نتیجه دوستی و همکاری میان دو کشور سوئیس و فرانسه است و این امکان را فراهم می‌کند تا دو موزه بزرگ شامل موزه هنرهای زیبای برن و موزه گرانت در شهر «اکس ـ آن ـ پرووانس» فرانسه، نقاشی شاهکار پدربزرگمان را برای عموم مردم به نمایش بگذارند.

نقاشی کوه «سنت ـ ویکتور» که از مهم‌ترین آثار مکتب هنری پسادریافتگری است در سال ۲۰۱۴ و در یک مجموعه هنری در اختیار به «هیلدربرنتگورلیت» مجموعه‌دار هنری کشف شد.

«کرنلیوس گورلیت» ـ فرزند این دلال و مورخ هنری ـ این مجموعه نقاشی‌ مسروقه توسط نازی‌ها را به آپارتمانی در زوریخ منتقل کرده بود که همه آنها در سال ۲۰۱۲  مصادره شد. هنوز مشخص نیست «هیلدربرنتگورلیت» چگونه و تحت چه شرایطی به این مجموعه نقاشی مسروقه توسط نازی‌ها دست یافته بود.

«پل سزان» متولد سال ۱۸۳۹در فرانسه، از تاثیرگدارترین نقاشان مدرن فرانسوی و هم چنین یکی از برجسته‌ترین نقاشان پسا دریافتگر (پست امپرسیونیست) محسوب می‌شود

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین