کد خبر: 186940992
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 تير 1397
خانه » سایت های خبری » همشهری آنلاین » بازار صادرات غیرنفتی نباید از دست برود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

بازار صادرات غیرنفتی نباید از دست برود اقتصاد > اقتصاد ایران - همشهری آنلاین:وزیر امور اقتصادی و دارایی، گفت: نباید بازار صادرات غیرنفتی ما که حدود ۲۰ درصد می شود، از دست برود بلکه باید بگذاریم کار راه بیافتد. به گزارش مهر، مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی ظهر امروز(چهارشنبه سیزدهم تیرماه) در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران، پیرامون واردات برخی اقلام با ارز ۴۲۰۰ تومانی اظهار داشت: قرار نیست بگوییم مثل همه جای دنیا دست

به گزارش چی 24 به نقل از همشهری آنلاین:به گزارش مهر، مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی ظهر امروز(چهارشنبه سيزدهم تيرماه) در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران، پیرامون واردات برخی اقلام با ارز ۴۲۰۰ تومانی اظهار داشت: قرار نیست بگوییم مثل همه جای دنیا دستور اداری می‌دهیم.

بانک مرکزی باید این موضوع را بررسی و اعلام کند. اعطای دلار ۴۲۰۰ تومانی برای صادرکنندگانی که عمدتا مالکیت آنها در اختیار دولت نیست، حالت تشویقی دارد.

وی افزود: اقلامی مانند پتروشیمی خوراک اولیه‌اش از نفت است و سهام‌دار عمده آن هم دولت است اما میزان ارز اقلام دیگر باید برگردد و گروه دوم را تعیین کند.

وزیر اقتصاد تاکید کرد: بخش دیگری که حدود ۲۰ درصد صادرات غیرنفتی ما را تشکیل می‌دهند بازارهایشان نباید از دست برود و باید بگذاریم کار راه بیفتد.

کرباسیان پیرامون شروع به کار بازار ثانویه ارز گفت: مطابق دستور آقای جهانگیری به وزیر صنعت و بانک مرکزی، بازار ثانویه از امروز ایجاد می‌شود. برای جزئیات آن باید صبر کنیم.

وی در پایان گفت: اوراق ریالی هم بزودی صادر خواهد شد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین