کد خبر: 186943074
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 تير 1397
خانه » سایت های خبری » همشهری آنلاین » توفان ۷۵ سیستانی را روانه بیمارستان کرد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

توفان ۷۵ سیستانی را روانه بیمارستان کرد شهر > محیط زیست ایران - همشهری آنلاین:مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: ۷۵ نفر از مردم منطقه سیستان در شمال این استان به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از توفان و گرد و خاک از شب دوشنبه روانه بیمارستان و مراکز درمانی شدند. به گزارش ایرنا، رضا اربابی روز سه‌شنبه گفت: این افراد به دلیل عوارض تنفسی، چشمی و قلبی ناشی از توفان و گرد و خاک که از روز دوشنبه منطقه سیستان را فرا گر

به گزارش چی 24 به نقل از همشهری آنلاین:به گزارش ايرنا، رضا اربابی روز سه‌شنبه گفت: این افراد به دلیل عوارض تنفسی، چشمی و قلبی ناشی از توفان و گرد و خاک که از روز دوشنبه منطقه سیستان را فرا گرفته به بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و پایگاه‌های اورژانس مراجعه کردند.

وی افزود: 33 نفر از این افراد بستری و بقیه به طور سرپایی درمان شدند.

به گفته رئیس گروه هشدار و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان توفان گرد و خاک میزان غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان را صبح سه‌شنبه به بیش از 9 برابر حد مجاز رساند.

علی ملاشاهی حد مجاز و استاندارد ذرات معلق در هوا را 150 میکرو گرم بر مترمکعب عنوان کرد و اظهار داشت: غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان هزار و 461 میکرو گرم بر متر مکعب گزارش شده است.

وی ادامه داد: سرعت وزش باد همراه با گرد و خاک در سیستان به 104 کیلومتر بر ساعت رسید که ضمن کاهش کیفیت هوا دید افقی در شهرستان زهک را به 800 متر کاهش داد.

رئیس گروه هشدار و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: وزش باد شدید در نقاط مستعد که از شمال سیستان و بلوچستان شروع شده تا امروز ادامه دارد.

وی گفت: در این مدت در نواحی مرکزی و جنوبی سیستان و بلوچستان غبار محلی و وزش باد همراه با گرد و خاک با شدت کمتر پیش‌بینی می‌شود.

سیستان و بلوچستان با وسعتی حدود 187 هزار و 502 کیلومتر مربع (معادل 5/11 درصد مساحت کشور) و 19 شهرستان و بیش از 2 میلیون و 800 هزار نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می‌شود که امکان دارد همزمان چندین پدیده از جمله توفان، بارندگی، سیل، خشکسالی و مواج شدن دریا را تجربه کند.

سیستان با پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان واقع شده است.

  • غلظت ذرات معلق در هوای زاهدان به 13 برابر حد مجاز رسید

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: غلظت ذرات معلق در هوای زاهدان مرکز این استان عصر سه‌شنبه به افزون بر 13 برابر حد مجاز و چهار برابر حالت بحرانی رسید.

رضا آزادمنش حد مجاز ذرات معلق در هوا را 150 میکرو گرم بر متر مکعب عنوان کرد و اظهار داشت: غلظت ذرات معلق در هوای زاهدان در این مدت 2 هزار میکرو گرم بر متر مکعب گزارش شده است.

وی ادامه داد: همچنین بروز توفان گرد و خاک میزان غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان را در روز سه‌شنبه به بیش از 13 برابر حد مجاز رساند.

وی تصریح کرد: هم اینک سرعت وزش باد همراه با گرد و خاک در سیستان به 104 کیلومتر بر ساعت و در زاهدان به 55 کیلومتر بر ساعت رسیده است.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: وزش باد شدید که از روز گذشته در شمال استان آغاز شده تا فردا ادامه دارد.

وی گفت: در این مدت در نواحی مرکزی و جنوبی سیستان و بلوچستان غبار محلی و وزش باد همراه با گرد و خاک با شدت کمتر پیش‌بینی می‌شود.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین