کد خبر: 186943878
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 تير 1397
خانه » سایت های خبری » عصر امروز » مجوز انتشار جداول قطع برق صادر شد؛ اطلاع‎رسانی به مردم از فردا
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مجوز انتشار و اطلاع رسانی جداول خاموشی ها و زمان بندی قطعی های برق صادر شد. پیگیری های خبرنگار تسنیم حاکی از این است که مقرر شده تا اطلاع رسانی قبل از بروز قطعی های برق از فردا صورت گیرد تا مردم بتوانند نسبت به مدیریت شرایط اقدام کنند.

به گزارش چی 24 به نقل از عصر امروز: به گزارش عصر امروز، با وجود بیش از 5 هزار مگاوات پیک‌سایی در بخش صنعت و کشاورزی، باز هم مصرف برق در ساعات پیک رکوردشکن شد و از مرز 56 هزار مگاوات گذشت.

 
عبور مصرف لحظه‌ای برق از مرز 56 هزار مگاوات به‌معنای عبور تقاضای مصرف از سقف ظرفیت تولید عملی برق به‌علاوه میزان واردات آن بود، به همین دلیل بروز خاموشی‌های پراکنده در نقاط مختلف کشور تشدید شد و قطعی‌های چندساعته برق در ساعات اوج گرمای هوا، مردم را کلافه کرد.


پس از گذشت حدود 10 روز از ابتدای تابستان و در حالی که قطعی‌های عمدی برق به‌خاطر جلوگیری از بروز خاموشی‌های گسترده در بخش‌هایی از شبکه که زیر فشار بسیار زیاد بار مصرفی قرار گرفته بودند، اعمال می‌شد؛ در برخی استانها، جداولی تهیه شد که نوبت‌بندی خاموشی‌ها را در آن استان مشخص می‌کرد.

 
با وجود آنکه برخی مسئولان همچنان در تلاش برای پنهان کردن نوبت‌بندی برق بودند، مدیران استانی با استناد به جداول تهیه‌شده، اقدام به قطع نوبت‌بندی‌شده برق می‌کردند، اما مجوز انتشار جداول و اطلاع‌رسانی قبلی را نداشتند.

 
ساعتی پیش مجوز انتشار و اطلاع‌رسانی جداول خاموشی‌ها و زمان‌بندی قطعی‌های برق صادر شد. پیگیری‌های خبرنگار تسنیم حاکی از این است که مقرر شده تا اطلاع‌رسانی قبل از بروز قطعی‌های برق از فردا صورت گیرد تا مردم بتوانند نسبت به مدیریت شرایط اقدام کنند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین