کد خبر: 186943880
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 تير 1397
خانه » سایت های خبری » عصر امروز » روزهای آینده با کمترین قطعی برق و آب در کشور روبه رو خواهیم بود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در روزهای آینده با کمترین قطعی برق و آب در کشور روبه رو خواهیم بود.

به گزارش چی 24 به نقل از عصر امروز: به گزارش عصر امروز محمدرضا رضایی کوچی نماینده مردم جهرم و رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست عصر امروز کمیسیون متبوعش با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو،‌ اظهار داشت: نشست فوق‌العاده امروز مجلس برای بررسی بحران‌های موجود در حوزه آب و برق و با حضور وزیر نیرو و اعضای کمیسیون عمران برگزار شد.

 
وی با بیان اینکه اخیرا شاهد قطعی‌های مکرر آب و برق در سطح کشور بودیم،‌ این جلسه هم با محوریت بررسی این مسائل برگزار شد،‌ افزود:‌ وزیر نیرو گزارشی از عملکرد خود در بخش آبی و برق به نمایندگان ارائه کرد و ضمن آن اعضا مسائل و سوالات خود را در این خصوص مطرح کردند. 

 
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دغدغه‌های نمایندگان مبنی بر اینکه قطعی برق و آب از قبل قابل پیش‌بینی بوده  یا خیر مطرح شد، گفت: با توجه به اینکه در سال‌های اخیر درگیر خشک‌سالی هستیم و میزان کاهش بارندگی‌ها از قبل قابل پیش‌بینی بود کاهش تولید برق در کشور به کاهش بارندگی‌ها بر می‌گردد.

 
وی مواردی همچون چگونگی پرداخت هزینه‌های تولید برق توسط دولت را از جمله موارد مطروحه در نشست مذکور خواند گفت: البته اعضا به این نکته هم پرداختند که باید بستری برای حضور بخش خصوصی در این حوزه فراهم شود.

 
رضایی کوچی در ادامه سخنانش به بیان دیگری جزئیات نشست مزبور پرداخت و عنوان کرد: اعضا در این جلسه بر این نکته تاکید کردند که متاسفانه حضور بخش خصوصی در زمینه تولید برق بسیار کمرنگ است و به اندازه نیاز فرصت برای این بخش فراهم نشده است.

 
رئیس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد:‌ با تبیین برنامه‌های مدون امید داریم که سال آینده قطعی برق نداشته باشیم و بر اساس توافق انجام شده مقرر شد طی روزهای آینده با حداقل قطعی برق و آب در کشور روبه‌رو شویم.

 
«کاهش ساعات کاری ادارات در مرکز استان‌ها به تامین برق خانگی کمک می‌کند و با صرف جویی که در مصرف برق در نهادهای دولتی شکل می‌گیرد به صورت طبیعی به تأمین و کمتر کردن قطعی برق در سطح کشور کمک می‌کند».

 
وی ادامه داد: در ادامه جلسه همچنین اعضا به این مسئله هم اشاره کردند که وزیر نیرو به اتفاق مدیران و معاونین خود در استان‌ها از طریق صدا و سیما با مردم گفت‌وگو و مردم را تشویق کنند تا جایی که امکان دارد در شرایط کنونی و بحرانی در مصرف آب و برق صرفه‌جویی کنند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین