کد خبر: 186945354
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 تير 1397
خانه » خبر گزاری ها » شبستان » آیا کاربران تلگرام مجرم هستند؟
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

تلگرام یکی از شبکه های اجتماعی در فضای مجازی است که هم با استفاده از فیلتر شکن که جرم است امکان استفاده به کاربران را می دهد و هم با نرم افزار داخلی این امکان را فراهم می کند حال این سوال مطرح می شود که آیا استفاده از تلگرام جرم است؟

به گزارش چی 24 به نقل از شبستان:

به گزارش خبرگزاری شبستان، با توجه به سوء استفاده امنیتی از بستر شبکه های اجتماعی در ماههای اخیر شاهد فیلترینگ تلگرام از سوی دستگاه قضایی بودیم که منجر به استفاده برخی از کاربران از فیلترشکن به منظور دستیابی به این شبکه اجتماعی شد و همین امر باعث شد تا تعداد کاربران ایرانی تلگرام ریزش چشمگیری نداشته باشد و حالا دستگاه قضایی خبر از مجرم بودن استفاده از تلگرام در بستر فیلتر شکن داده است.

 

بر همین اساس حسن رحیمی، دادستان اصفهان در گفتگو با ایسنا با اشاره به استفاده برخی از مراکز رسمی از تلگرام گفت: طبیعتا تصمیمی حاکمیتی مبنی بر استفاده نکردن از تلگرام گرفته شده و به همه سازمان‌ها، مراکز، دفاتر و خبرگزاری‌ها ابلاغ شده است. به دلیل مسائل خاصی که وجود دارد و مشکلات امنیتی که در این بستر متوجه کشور است، هیچ کس اجازه استفاده از تلگرام را ندارد.

 

وی ادامه داد: استفاده از تلگرام قطعا به وسیله فیلترشکن انجام می‌شود و فیلتر شکن عنوان جزایی داشته و قابل تعقیب و پیگیری است. همه افراد، سازمان‌ها و خبرگزاری‌هایی که از تلگرام استفاده می‌کنند اگر عنوان و گزارش شود مورد تعقیب قرار می‌گیرند.

 

این در حالی است که در کنار استفاده از فیلتر شکن، تلگرام های داخلی نیز راهی برای ایرانیان شده تا به اطلاعات خود در این شبکه اجتماعی دست یابند. تلگرام طلایی، هات گرام و موبوگرام که نیازی به فیلترشکن ندارند این فرصت را در اختیار کاربران ایرانی قرار می دهند.

 

در همین رابطه رمضانعلی سبحانی‌فر، رییس کمیته مخابرات و ارتباطات مجلس که علت استقبال بالای کاربران ایرانی از تلگرام طلایی را استفاده از پلت‌فرم و سرورهای اصلی تلگرام می‌دانست، با بیان اینکه تلگرام طلایی با دانش ایرانی از پلت‌فرم و سرورهای اصلی و فرعی تلگرام بهره می‌برد و حدود 25 میلیون کاربر ایرانی دارد، اظهار کرده بود: تلگرام طلایی با فونت فارسی در داخل کشور و روی سرورهای ایرانی قرار دارد. سرورهای تلگرام طلایی در خارج از کشور نیز همان سرورهای اصلی تلگرام است؛ بنابراین سرورهای خارج از کشور تلگرام طلایی در کشورهایی است که سرورهای اصلی تلگرام قرار دارد.

 

حال با توجه به اینکه مسئولان نیز ایرانی بودن این نرم افزارها را تایید کرده اند و از سویی نیز طبق اعلام دادستانی اصفهان باز کردن تلگرام با فیلترشکن جرم است این سوال ایجاد می شود که اساسا آیا استفاده از تلگرام جرم محسوب می شود یا نه؟

 

 

 

پایان پیام/34

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین