کد خبر: 186965106
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 تير 1397
خانه » حواشی » خبرگزاری رسمی حوزه » شهرک نشینان صهیونیست اقدام به حفاری در مسجد ابراهیمی کردند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حوزه/ گروهی از شهرک نشینان صهیونیستی امروز اقدام به حفاری در محوطه مسجد ابراهیمی در الخلیل کردند. «شیخ یوسف ادعیس»، وزیر اوقاف فلسطین این حمله شهرک نشینان علیه مسجد ابراهیمی را محکوم کرد.

شهرک نشینان صهیونیست اقدام به حفاری در مسجد ابراهیمی کردند به گزارش چی 24 به نقل از خبرگزاری رسمی حوزه:
کد خبر: 454885 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۴/۱۳ - ۲۰:۴۸ | سرویس: بین الملل 126

شهرک نشینان صهیونیست اقدام به حفاری در مسجد ابراهیمی کردند
حوزه/ گروهی از شهرک نشینان صهیونیستی امروز اقدام به حفاری در محوطه مسجد ابراهیمی در الخلیل کردند. «شیخ یوسف ادعیس»، وزیر اوقاف فلسطین این حمله شهرک نشینان علیه مسجد ابراهیمی را محکوم کرد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از maannews، گروهی از شهرک نشینان صهیونیستی امروز اقدام به عملیات حفاری در محوطه مسجد ابراهیمی در جنوب شهر اشغالی الخلیل کردند.

«شیخ یوسف ادعیس»، وزیر اوقاف فلسطین این حمله شهرک نشینان علیه مسجد ابراهیمی را محکوم کرد.

شیخ ادعیس افزود این حمله «نژاد پرستانه» به فهرست بلندبالای جنایات تحریک آمیز و جرایم نفرت محور اسرائیلی ها علیه مردم فلسطین که به طور سیستماتیک و برنامه ریزی شده در اماکن مقدس مختلف انجام می شوند اضافه می شود.

وی از نهادهای بین المللی خواست با این اقدامات غیرقانونی اسرائیل مقابله کرده و از حق حاکمیت مردم فلسطین بر اماکن مقدس خاص دفاع کنند.

وی از مردم فلسطین خواست در تمامی ایام در مسجد ابراهیمی و دیگر امکان مقدس حضور داشته باشند و از این مکان های مقدس محافظت کنند تا حضور فلسطینیان را نشان داده و به اسرائیل اجازه ندهند ساختارهای فرهنگی و تاریخی آن ها را یهودی سازی کند.

اسماعیل ابوحلاوه، مدیر اوقاف الخلیل نیز در این باره گفت: وزارتخانه اوقاف و  امور مذهبی درخواستی فوری برای مداخله به یونسکو وتوقف تلخفات اسرائیل علیه مسجد ابراهیمی در شهر الخلیل می فرستد.

وی بر نیاز به نهادهای بین المللی برای مقابله با این اقدامات غیرقانونی تأکید کرد و حاکمیت فلسطینی ها را در مورد مکان های مقدس خاص مورد حمایت قرار داد.

لازم به ذکر است در 25 فوریه 1994 باروخ گلدشتاین، یک صهیونیست آمریکایی تبار به روی نمازگزاران در مسجد ابراهیمی آتش گشوده و منجر به شهادت 29 تن و مجروح شدن بیش از 120 نفر دیگر شد. اسرائیل از این حادثه خونبار برای به دست گرفتن  کنترل بخش اعظم مسجد ابراهیمی استفاده  کرد.

هم اکنون نزدیک به 800 شهرک نشین به شدت تهاجمی تحت محافظت ارتش اسرائیل در این شهر زندگی می کنند که اطراف آن بیش از 30 هزار فلسطینی سکونت دارند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین