کد خبر: 186977398
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 تير 1397
خانه » حواشی » خبرگزاری رسمی حوزه » ورود وزرا و اعضای کنست به مسجدالاقصی، پیشروی جدی و خطرناک اسرائیل
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
تشکیلات خودگردان فلسطین هشدار داد:

حوزه/ تشکیلات خودگردان فلسطین اجازه ورود وزرای اسرائیل و اعضای کنست به محوطه مسجدالاقصی را «پیشروی جدی » از سوی اسرائیل توصیف کرده و نسبت به عواقب این اقدام به نتانیاهو و همچنین ترامپ هشدار داد.

ورود وزرا و اعضای کنست به مسجدالاقصی، پیشروی جدی و خطرناک اسرائیل به گزارش چی 24 به نقل از خبرگزاری رسمی حوزه:
کد خبر: 454973 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۴/۱۳ - ۲۲:۰۵ | سرویس: بین الملل 126
تشکیلات خودگردان فلسطین هشدار داد:
ورود وزرا و اعضای کنست به مسجدالاقصی، پیشروی جدی و خطرناک اسرائیل
حوزه/ تشکیلات خودگردان فلسطین اجازه ورود وزرای اسرائیل و اعضای کنست به محوطه مسجدالاقصی را «پیشروی جدی » از سوی اسرائیل توصیف کرده و نسبت به عواقب این اقدام به نتانیاهو و همچنین ترامپ هشدار داد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از wafa، تشکیلات خودگردان فلسطین روز چهارشنبه درباره اجازه ورود وزرای اسرائیل و اعضای کنست به محوطه مسجدالاقصی هشدار داده و این اقدام را پیشروی جدی از سوی اسرائیل خطاب کرد.

به گفته دولت فلسطینی، رژیم اسرائیل ورود تحریک آمیز یهودیان شهرک نشین به محوطه اسلامی حرم شریف بیت المقدس و مسجدالاقصی را تسهیل می سازد و اعلامیه اخیر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی نسبت به اجازه ورود قانونگذاران اسرائیلی به محوطه مسجدالاقصی بخشی ازاین تحریکات محسوب می شود.

یوسف المحمود سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: تصمیم نتانیاهو «تحریکی شدید و آشکارا» و «تشویق برای آسیب رساندن به مقدس ترین اماکن اسلامی» محسوب می شود.

پیشروی اسرائیل با پشت گرمی رئیس جمهور آمریکا

وی گفت: اگر حمایت های دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نبود، نتانیاهو هرگز چنین قدمی را برنمی داشت. رژیم اشغالگر به رهبری نتانیاهو و با حمایت دولت ترامپ تماما مسئول عواقب این پیشروی های خطرناک هستند که محمود عباس رئیس جمهور فلسطین دائما نسبت به آن ها هشدار داده است و این اقدامات می توانند منجر به درگیری های دینی در منطقه شوند.

قابل ذکر است بنیامین نتانیاهو دو سال پیش قانونی صادر کرد که به موجب آن اعضای پارلمان اسرائیل و وزرای کابینه از ورود به مسجد الاقصی منع شدند. وی این تصمیم را با توجه به وقوع درگیری‌ها در مسجد الاقصی در آن برهه زمانی و ترس از اینکه اعضای کنست هنگام ورود به مسجد مورد تعرض قرار گیرند اتخاذ کرد.

ورود اعضای کنست اسرائیل همیشه با اتخاذ تدابیر شدید امنیتی و محافظت نیرو‌های ویژه صورت گرفته است و گروهی از شهرک نشینان و خاخام‌های یهودی نیز اعضای کنست را همراهی کرده‌اند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین