کد خبر: 186989066
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 تير 1397
خانه » سایت های خبری » بولتن نیوز » خیانت آمریکا به حقوق بشر در قالب پنج بازی رایانه ای
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

دبیر سومین جشنواره حقوق بشر آمریکایی گفت: از میان 30 طرح بازی رایانه ای ارسال شده به این جشنواره، پنج بازی تقدیر و برای ورود به بازار حمایت خواهند شد.

به گزارش چی 24 به نقل از بولتن نیوز:

به گزارش بولتن نیوز، اسماعیل آجرلو افزود: اهمیت و ضریب نفوذ بازی های رایانه ای در میان جوانان و نوجوانان و از طرفی اهمیت طراحی و ایده پردازی بازی رایانه ای در موضوع حقوق بشر آمریکایی، این بخش در جشنواره مورد بررسی قرار گرفت.
وی اظهار کرد: براساس فراخوان از سال گذشته ، برای بخش ایده پردازی بازی های رایانه ای به عنوان بخش جنبی سومین دوره جشنواره بین المللی حقوق بشر آمریکایی، همه گروه های سنی مخاطب اعلام شدند اما ایده های ویژه مخاطب کودک و نوجوان از امتیاز ویژه برخوردارشد.
به گفته وی مقرر شده بود ایده های بازی های رایانه ای درقالب معرفی شده در سایت جشنواره تدوین و برای پلتفرم موبایل ارائه شوند.
دبیر سومین جشنواره حقوق بشر آمریکایی افزود: این جشنواره با موضوعات آمریکا، ترامپ و نابودی حقوق بشر، نقض حقوق بشر در درون کشور آمریکا، اقدامات ضد حقوق بشری آمریکا نسبت به ملت ایران، اقدامات ضد حقوق بشری آمریکا در سطح جهان، جنایات، کودتاها، ترور‌ها، قطعنامه ها، جنگ‌ها، دمکراسی، حقوق بشر در آمریکا و تبعیض آمریکایی برگزار شد.
وی با اشاره به تولید آثار هنری، ادبی و رسانه ای در خصوص ماهیت، مفهوم و مصادیق حقوق بشر آمریکایی گفت: اولویت اصلی جشنواره، تولید آثار علمی و هنری بر اساس پژوهش های مستند است.
آجرلو افزود: این جشنواره در گرایش های هنری شامل موشن گرافیک، اینفوگرافیک، پوستر، کاریکاتور و کارتون، گرایش های ادبی شامل شعر هجو و داستان کوتاه و در بخش جنبی در زمینه تولید «کلیپ تصویری» برای موسیقی های منتخب انقلابی و ضد استکباری، تولید اپلیکیشن های موبایلی و ایجاد و ارتقاء صفحات مجازی برگزار شد.
وی در خصوص هنرمندان شرکت کننده در این جشنواره گفت: 574 هنرمند داخلی از 26 استان کشور یکهزار و 270 اثر و 215 هنرمند خارجی از 40 کشور جهان 611 اثر را به دبیرخانه جشنواره حقوق بشر آمریکایی فرستادند.
به گفته وی تعداد آثار دریافتی و شرکت کنندگان جشنواره سوم نسبت به دوره گذشته 50 درصد افزایش داشته است.
آجرلو تفاوت دوره کنونی جشنواره را علاوه بر دریافت درجه علمی ، پژوهشی ، انتشار مقالات برگزیده در مجله علمی عنوان کرد و گفت: ظرفیت بسیار خوبی در هنرمندان و پژوهشگران کشورمان در موضوع حقوق بشر آمریکایی وجود دارد که به کمک جشنواره شناسایی می شود.
وی به برگزاری اختتامیه جشنواره اشاره کرد و گفت: برگزاری کارگاه های تخصصی با حضور اساتید دانشگاهی و حقوقدانان و آیین اختتامیه امروز در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می شود.
دبیر جشنواره بین المللی حقوق بشر آمریکایی افزود: کتاب پژوهشی جشنواره نیز شامل گردآوری و مستندسازی مجموعه عملکرد و اقدامات ایالات متحده آمریکا در نقض حقوق بشر در چهار بخش اصلی تدوین شده است.
آجرلو گفت: این کتاب موارد نقض حقوق بشر در داخل کشور آمریکا، عملکرد ضد حقوق بشری این کشور در عرصه بین الملل و همچنین اقدامات خصمانه آمریکا نسبت به مردم ایران را به شکل مستند روایت می کند.
هفته دوم تیرماه هفته افشاء و بازخوانی حقوق بشر آمریکایی نامگذاری شده است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین