کد خبر: 186993161
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 تير 1397
خانه » سایت های خبری » بولتن نیوز » انتشار دومین شماره فصلنامه «اشپکتروم ایران» در آلمان
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

دومین شماره از فصلنامه «اشپکتروم ایران» در سال ۲۰۱۸ با عنوان «مطالعات اسلام، ایران و تشیع» در آلمان، چاپ و منتشر شد.

به گزارش چی 24 به نقل از بولتن نیوز:

به گزارش بولتن نیوز، دومین شماره از فصلنامه علمی و پژوهشی «اشپکتروم ایران» (Spektrum Iran) در سال ۲۰۱۸ با رویکرد مطالعات اسلام، ایران و تشیع در قالب ۱۲۴ صفحه به همت رایزنی فرهنگی کشورمان در آلمان، چاپ و منتشر شد.

در این شماره از فصلنامه، مقالات و مطالبی چون نوشتار مدیر مسئول سهم یوزف هامر پورگشتال در معرفی ادبیات فارسی در دوره قاجار، نگاهی به باورهای آخرت‌شناسی فردی در عقاید گنوسی و مانوی، یک شاه اسماعیل و این همه زیارت قرآن؛ درنگی در پدیده جعل کتابت قرآن به نام امامان شیعه آمده است.

حکمت متعالیه چونان روشی برای تفسیر؛ بازخوانی شرح ملاصدرا بر کتاب الکافی کلینی، نخستین واکنش‌ها به الحیره و احیاء یا اصلاح: اجتهاد در دوران مدرن از دیگر مطالب این فصلنامه به شمار می‌رود.

اشپکتروم ایران، فصلنامه رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آلمان است که از سال ۱۹۸۸ میلادی به این سو انتشار می‌یابد. هدف‌ از انتشار این‌ فصلنامه‌ معرفی‌ عناصر اصیل‌ فرهنگی‌ ایرانی ـ اسلامی‌ به‌ اندیشمندان‌ کشورهای‌ آلمانی‌ زبان‌ و نیز، تعمیق تعاملات فرهنگی میان دو ملت آلمان و ایران است‌. لذا این‌ فصلنامه‌ یکی‌ از منابع‌ تحقیقاتی‌ ایرانشناسان و اسلام‌شناسان آلمانی زبان‌ به‌ شمار می‌آید.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین