کد خبر: 187054749
تاریخ انتشار: پنجشنبه 14 تير 1397
خانه » خبر گزاری ها » شبستان » تعداد اقامتگاه های بوم گردی استان زنجان تا پایان سال به ۱۰۰ باب می رسد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: در حال حاضر تعداد اقامتگاه های بوم گردی در استان ۵۹ باب است که تا پایان امسال به ۱۰۰ باب می رسد.

به گزارش چی 24 به نقل از شبستان:

یحیی رحمتی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان به خبرنگار خبرگزاری شبستان در زنجان گفت: استان زنجان در ساخت خانه های بوم گردی رتبه ششم کشوری را دارد.

 

وی با اشاره به اینکه تعداد اقامتگاه های بوم گردی در استان 59 باب است، گفت: پیش بینی می شود تا پایان امسال این رقم به 100 باب برسد.

 

این مقام مسوول با یادآوری اینکه 30 باب از اقامتگاه های بوم گردی در سال گذشته ساخته شد، تصریح کرد: امسال برای 29 اقامتگاه هم پروانه بهره برداری صادر شده است.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان به واجد شرایط بودن 40 متقاضی برای دریافت پروانه بهره برداری اشاره کرد و گفت: این افراد در صورت طی فرایند قانونی می توانند پروانه بهره برداری دریافت کنند.

 

رحمتی افزود: 28 متقاضی هم آمادگی خود را برای ساخت اقامتگاه های بوم گردی در صورت پرداخت تسهیلات اعلام کرده اند که در صورت عملی شدن 2 باب از این اقامتگاه ها با درجه یک در سال جاری به بهره برداری می رسد.

 

به گفته وی، در استان زنجان 43 روستای هدف گردشگری وجود دارد که 15 روستا با اسامی سهرين، وير، خويين، درسجين، گلابر، ماري، شكورچي، شيلاندر، كوله خانه، سوكهريز، الوند، علم كندي، خورجهان، قزلو و ده بهار در فهرست روستاهای منتخب کشور قرار دارند.

پایان پیام/73

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین