کد خبر: 187060408
تاریخ انتشار: پنجشنبه 14 تير 1397
خانه » خبر گزاری ها » شبستان » وجود بقاع متبرکه ظرفیت مناسبی برای برگزاری برنامه های دهه کرامت است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

خبرگزاری شبستان: معلون فرهنگی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در حوزه بقاع متبرکه از استان های ویژه هستیم و می توان از این پتانسیل در برگزاری برنامه های دهه کرامت بهره برد.

به گزارش چی 24 به نقل از شبستان:

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، سیدمحمدکاظم نظری، معاون فرهنگی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در در نشست هماهنگی برگزاری جشنواره سراسری آئین‌ های نمایشی رضوی در استان، با بیان اینکه اجرای این جشنواره ها فرصتی برای تقویت برنامه های هنری و مذهبی است، گفت: در دهه کرامت ده ها ویژه برنامه در نقاط مختلف استان برگزار می شود.

 

وی با بیان اینکه برگزاری برنامه های هدفمند در این دهه به رونق فرهنگی در استان کمک می کند، از مهیا بودن ظرفیت های موجود برای برگزاری بخش نمایش های آئینی این رویداد بزرگ خبر داد.

 

نظری با تاکید بر بانشاط برگزار کردن این جشنوارهف اضافه کرد: وجود بقعه متبرکه بی بی حکیمه (سلام الله علیها) برای استان یک ظرفیت است و معرفی هرچه بهتر آن بزرگ بانوی اسلام در سطح کشور و جهان ضروری است.


 

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در استان ما ظرفیت های ویژه ای وجود دارد که نتوانسته ایم به نحو مطلوبی از این ظرفیت ها بهره مند شویم، ادامه داد: در حوزه بقاع متبرکه از استان های ویژه هستیم و می توان از این پتانسیل در برگزاری برنامه های دهه کرامت بهره برد.


 

وی خواستار نشاط بخشی به جامعه و به کارگیری امید و نشاط بیشتر در اجرای برنامه های دهه کرامت شد و گفت: نیاز است که در جامعه فضای امید و نشاط را ایجاد کنیم.
 

نظری خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره آئین های نمایشی رضوی و کتابخوانی می تواند کمک مناسبی برای رشد بهتر فرهنگی و شکوفایی ظرفیت های استان باشد.

 

این مسئول به نقش برنامه های فرهنگی در کاهش آسیب های اجتماعی اشاره و یادآور شد: در دهه کرامت می توان جشن ها و برنامه های فرهنگی بیشتری در مناطق حاشیه شهرها به ویژه در مناطق حاشیه نشین شهر یاسوج اجرایی کرد.
 

رضا دهبانی پور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد هم با بیان اینکه ۸ اثر نمایشی از میان آثار ارسال شده به این جشنواره انتخاب و مورد تجلیل قرار می گیرند، گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد در هفدهمین دوره جشنواره رضوی میزبان گروه نمایش این جشنواره خواهد بود.
 

در این نشست اعضا درباره چگونگی برگزاری این جشنواره که در دهه کرامت برگزار می شود گفت و گو  کردند و در پایان این جلسه از پوستر این جشنواره رونمایی شد.

پایان پیام/82

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین