کد خبر: 187066761
تاریخ انتشار: پنجشنبه 14 تير 1397
خانه » سایت های خبری » خوز نیوز » اردکانیان: مشکلات خوزستان با تدبیر حل می شود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از خوز نیوز:
وزیر نیرو با بیان اینکه مشکلاتی که در خوزستان داریم با تدبیر حل می شود، گفت: اجرای طرح غدیر یک رکورد مهندسی است که شاهد اجرای آن در خوزستان هستیم. 

اردکانیان: مشکلات خوزستان با تدبیر حل می شود

رضا اردکانیان در حاشیه آیین بهره برداری آزمایشی از طرح آبرسانی غدیر 2 که شامگاه 13 تیرماه در منطقه ام الدبس برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بعد از سفر آقای روحانی به خوزستان و سرعتی که در اثر وعده ایشان به مردم خوزستان در اجرای این طرح داده شد، در نیمه فروردین سال 96 هیات وزیران مصوبه ای جامع در خصوص طرح های زیربنایی در استان خوزستان داشت.

وی افزود: تامین منابع مالی برای طرح غدیر نیز یکی از بخش های این مصوبه هیات وزیران بود که از خردادماه سال 96 و بلافاصله پس از تصویب نامه هیات وزیران کار اجرایی آن آغاز شد. 

وزیر نیرو تصریح کرد: در اجرای طرح غدیر در طول یک سال واقعا کار کم نظیری در کشور را شاهد بودیم و یک رکورد مهندسی است که شاهد اجرای آن در خوزستان هستیم.

اردکانیان عنوان کرد: بند خاکی مارد که برای کنترل شوری آب احداث شد، در شرایط عادی حدود 6 ماه به زمان نیاز دارد اما این بند در مدت زمان 47 روز در خوزستان احداث شد. احداث این بند یک کار بسیار ارزشمند بود که اجرایی شد.

وی ادامه داد: امیدواریم با سرعت دادن به بخش های این طرح بزرگ بتوانیم سایر بخش ها را نیز هرچه سریعتر اجرایی کنیم. تجربه ارزشمندی از همکاری و همدلی در اجرای این پروژه فراهم شده که این امر برای بخش آب کشور و به ویژه خوزستان یک سرمایه است و سعی ما این است از این سرمایه بهتر استفاده کنیم.

وزیر نیرو با بیان اینکه مشکلاتی که در خوزستان داریم با تدبیر حل می شود، گفت: نقش و سهم استاندار خوزستان در راهبری و حمایت از مسئولان اجرایی و همچنین تشویق سازمان های مرکزی برای توجه بیشتر به خوزستان و مسایل آن بسیار منحصر به فرد است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین