کد خبر: 187066762
تاریخ انتشار: پنجشنبه 14 تير 1397
خانه » سایت های خبری » خوز نیوز » طرح آبرسانی غدیر خوزستان نماد همگامی و وحدت عمل است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
وزیر نیرو:

به گزارش چی 24 به نقل از خوز نیوز:
وزیر نیرو با بیان اینکه کم بارشی همه کشور را تحت تاثیر قرار داده است، گفت: در بعضی نقاط کم بارشی نسبت به سال قبل بیش از 70 درصد است درحالی که متوسط کشور حدود 26 درصد است. 

طرح آبرسانی غدیر خوزستان نماد همگامی و وحدت عمل است

رضا اردکانیان در آیین بهره‌برداری آزمایشی از طرح آبرسانی غدیر 2 که شامگاه13 تیرماه در منطقه ام الدبس برگزار شد، اظهار کرد: اینکه چرا این موقع شب افتتاح این طرح انجام می‌شود، بیشتر به جهت تاسی به کاری است که دست اندرکاران این طرح و در طول یک سال گذشته انجام داده اند که نه شیفت کاری و نه دمای بالا، وقفه ای در کار آنها ایجاد نکرد.

وی افزود: وظیفه دارم از تمام دست اندرکاران این طرح تشکر کنم. این طرح و به ثمر رسیدن آن یک کار نمادین و تاثیر گذار در این مقطع زمانی در کشور ما است. موضوع آب همواره و به ویژه در این ایام کم بارشی مهم است.

وزیر نیرو با بیان اینکه کم بارشی همه کشور را تحت تاثیر قرار داده است، عنوان کرد: در بعضی نقاط کم بارشی نسبت به سال قبل بیش از 70 درصد کاهش داشته است درحالی که متوسط کشور حدود 26 درصد است. وزیر کشاورزی در بازدید از استان بلوچستان گزارش می داد که به دلیل حرکت بادهای موسمی و شن های روان، در مناطقی خوشه های نخل های خرما نزدیک به ماسه ها است و روستاهای زیادی در محاصره این ماسه ها هستند و بارش آنها در سال آبی 97-96 بیش از سه میلیمتر نبوده است.

اردکانیان ادامه داد: اینکه چرا در این شرایط این طرح از مهمترین طرح ها است، به دلیل نقش نمادین آن در زمینه همکاری، همگامی و وحدت عمل است. اکنون فصل تشکر کردن است و قرار است در مقابل هم سر خم کنیم و دست یکدیگر را ببوسیم تا نشان دهیم در مقطعی که دشمنان ملت به هوس افتاده اند که با زور استفاده از برخی مسائل اقلیمی و محیطی در بستر کم آبی آتش بیافروزند. بنا را بر این می‌گذاریم که در مقابل هم خم شویم و با هم کار کنیم و دورانی پر از شکوفایی و خلاقیت را به دنیا نشان دهیم. بر آن ها است که از طرح های خود که آنها را بی آبروتر می‌کند دست بردارند.

وی عنوان کرد: همانطور که در این طرح به طور نمادین نشان داده شد، همه به گونه ای کار خواهیم کرد که یک رژیم جعلی که هفتاد سال بیشتر از شکل گیری آن نگذشته است به هوس نیفتد که درس مدیریت آب به ملتی بدهد که حداقل سه هزار سال سابقه مستند مدیریت آب دارند.

وزیر نیرو گفت: جوانان علاقه مند و دلبسته این آب و خاک به گونه ای رفتار خواهند کرد که که هوسی در دل بد خواهان ملت شکل نگیرد و من از تمام نیرو های انتظامی و امنیتی استان که با تلاش خود شرایط امن را فراهم کردند تا وعده دولت در نیمه تیرماه و بلکه زودتر محقق شود، تشکر می کنم.

اردکانیان تصریح کرد: آنچه مهم است این است که ما هدف مشترک را ارتقای سطح رضایتمندی مردم بدانیم و همه تلاش ها برای بهبود شرایط زندگی مردم  و امنیت و آسایش آنان و توسعه کشور است. مردم ما به خوبی می دانند که  ظرفیت ها به کار گرفته شده و این پروژه حاکی از آن است که دستاوردهای بزرگتری خواهیم داشت.

وی افزود: در این طرح مهم بالغ بر 1800 میلیارد تومان هزینه شده و  این طرح خاص – خط دوم غدیر- بیش از 500 میلیارد تومان اعتبار داشته و رکوردهای ارزنده ای را از خود به جا گذاشته است. امشب بهره برداری آزمایشی آن آغاز میشود و امیدواریم فاز بعدی این پروژه و تکمیل آبرسانی روستاها در مدتی کمتر از مورد انتظار به ثمر بنشیند  و مردم منطقه از نعمت آب پایدار و با کیفیت برخوردار باشند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین