کد خبر: 187071057
تاریخ انتشار: پنجشنبه 14 تير 1397
خانه » سایت های خبری » بولتن نیوز » عراق هلاکت پسر البغدادی را تایید کرد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
برخلاف ادعای تروریست های داعش،

سازمان اطلاعات عراق با انتشار بیانیه ای کشته شدن پسر ابوبکر البغدادی سرکرده گروه وهابی صهیونیستی داعش در استان حمص سوریه را تایید کرد.

به گزارش چی 24 به نقل از بولتن نیوز:

گروه بین الملل: سازمان اطلاعات عراق تاکید کرد برخلاف ادعای تروریست های داعش، پسر ابوبکر البغدادی در حمله هوایی روز دوشنبه جنگنده های روسیه در استان حمص در مرکز سوریه به هلاکت رسیده است.

به گزارش بولتن نیوز به نقل از العالم، داعش روز سه شنبه در کانال تلگرامی خبرگزاری اعماق وابسته به این گروه اعلام کرده بود حذیفه البدری یکی از پسران ابوبکر البغدادی در حمله عناصر این گروه به استان حمص در مرکز سوریه کشته شده است.

داعش در کانال تلگرانی خود عکسی از حذیفه البدری با لباس افغانی و مجهز به کلاشنیکوف منتشر و تاکید کرد البدری در حمله انتحاری عناصر این گروه به نیروهای نصیری (علوی ها) و نظامیان روسیه در نیروگاهی در استان حمص کشته شد.

سازمان اطلاعات عراق روز چهارشنبه به نقل از یک منبع بلند پایه این کشور اعلام کرد عامل تروریستی به نام حذیفه البدری برخلاف ادعای عناصر وهابی صهیونیستی داعش نه در حمله انتحاری این گروه بلکه در حمله هوایی روسیه به مقر عناصر داعش در حمص به هلاکت رسیده است.

سازمان اطلاعات عراق افزود در مقر تروریست های داعش دست کم 30 تن از سرکرده های این گروه و محافظان البدری حضور داشتند. جنگنده های روسیه روز دوشنبه سه موشک هوشمند به طرف مقر عناصر داعش در حمص شلیک کردند و دست کم 11 تن از تروریست ها از جمله حذیفه البدری در این حمله کشته شدند.

این منبع بلند پایه به دستگاه اطلاعاتی عراق گفت پسر البغدادی در حمله هوایی جنگنده های عراقی در خاک سوریه در ( 22 ژوئن - یکم تیر) جان سالم به در برده بود اما یکی از همراهان او به نام سعود محمد الکردی معروف به ابو عبد الله داماد ابوبکر البغدادی به هلاکت رسید.

یک مسئول عراقی اوایل ماه مه گذشته اعلام کرد ابوبکر البغدادی که خبر کشته شدن او تاکنون چند بار اعلام شده، به احتمال زیاد زنده است و در حال حاضر در مناطق مرزی میان سوریه و عراق حضور دارد.

مسئول عراقی افزود البغدادی به طور مخفیانه و به همراه چهار تا پنج نفر از جمله پسر و دامادش و نیز ابو زید العراقی و فرد ناشناس دیگری در این مناطق تردد می کند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین