کد خبر: 187084470
تاریخ انتشار: پنجشنبه 14 تير 1397
خانه » خبر گزاری ها » شبستان » حضور ناظران ذبح شرعی کشتارگاه ها از بسیاری آسیب ها جلوگیری می کند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه درسازمان جهاد کشاورزی استان کرمان و ناظر عالی ذبح شرعی در استان گفت: حضور ناظران ذبح شرعی کشتارگاه ها از بسیاری آسیب ها جلوگیری می کند.

به گزارش چی 24 به نقل از شبستان:

به گزارش خبرگزاری شبستان از کرمان و به نقل از روابط عمومي سازمان جهاد كشاورزي استان كرمان، همایش ناظرین ذبح شرعی کشتارگاه های استان کرمان با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی و ناظر عالی ذبح شرعی در استان و مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان دامپزشکی کشور در سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان برگزار شد.

 

حجت الاسلام علی ایمانی تبار، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه درسازمان جهاد کشاورزی استان کرمان و ناظر عالي ذبح شرعي در استان گفت: حضور ناظران ذبح شرعی کشتارگاه ها از بسیاری آسیب ها جلوگیری می کند.

 

وی با اشاره به آیات قرآن و روایات و تصریح به اینکه ذبح شرعی ریشه در مسائل اعتقادی و دینی دارد؛ افزود: در بعضی از احکام در قرآن فقط یک آیه وجود دارد ولی مسئله ذبح شرعی و حلالیت غذا در آیات متعددی مطرح شده و خداوند به صورت ویژه آن را مد نظر قرار داده است.

 

ناظر عالی ذبح شرعی در استان برحضور ناظر و رعایت نظم و انضباط از اول تا آخرکشتار دام و طیور درکشتارگاه تأکید کرد و گفت: يكي از رسالت هاي اصلي انبيا تعيين حلال و حرام بوده و جزو ركن اساسي رسالت پيامبر اكرم(صلی الله علیه وآله) است و ناظرين ذبح شرعي نيز اين مسئله مهم را به عهده دارند و لذا انتظار داريم كه با قدرت، قوت و جديت مسئله نظارت را انجام دهد.

پایان پیام/80

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین