کد خبر: 187087457
تاریخ انتشار: پنجشنبه 14 تير 1397
خانه » سایت های خبری » همشهری آنلاین » پروتزها می توانند محل رشد قارچ و باکتری باشند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

پروتزها می توانند محل رشد قارچ و باکتری باشند زندگی > سلامت - همشهری آنلاین:پروتزهای ایمپلنت شده بدون نشان دادن علایم عفونت می توانند محل رشد باکتری و قارچ باشند. به گزارش مدیکال ساینس، مطالعات محققان دانشگاه کپنهاگ دانمارک نشان می‌دهد: با ورود پروتز به بدن، از قبیل پروتز لگن، زانو، استخوان و ضربان ساز قلب، در واقع یک زیستگاه جدید برای باکتری‌ها وارد بدن می‌شود و این ابزار برخلاف هرگونه علایم ظاهری مبنی بر وجود

به گزارش چی 24 به نقل از همشهری آنلاین:به گزارش مدیکال ساینس، مطالعات محققان دانشگاه کپنهاگ دانمارک نشان می‌دهد: با ورود پروتز به بدن، از قبیل پروتز لگن، زانو، استخوان و ضربان ساز قلب، در واقع یک زیستگاه جدید برای باکتری‌ها وارد بدن می‌شود و این ابزار برخلاف هرگونه علایم ظاهری مبنی بر وجود عفونت می‌تواند محل رشد باکتری و قارچ باشد.

محققان در تلاشند که دریابند آیا قارچ‌ها و باکتری‌ها برای بدن مفیدند یا می‌توانند برای مدت طولانی بدون هیچ اثری زنده بمانند.

محققان با بررسی 106 پروتز در بیماران و بررسی بافت اطراف آن دریافتند 70 درصد آن با مجموعه ای از باکتری، قارچ‌ها یا هر دو احاطه شده اند که هیچ یک با علایم ظاهری همراه نبود.

همچنین این مطالعه نشان داد: قارچ‌ها در تمام پروتزها تقریبا مشابه بودند ولی در مورد باکتری‌ها این گونه نبود. این مطالعه درک جدید در مورد روابط متقابل بدن، باکتری‌ها و باکتریوم در اختیار گذاشته است و می‌تواند به راهکارهایی بیانجامد که مانع از عفونت پروتز شود.

نتایج این مطالعه در نشریه APMIS منتشر شده است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین