کد خبر: 187088190
تاریخ انتشار: پنجشنبه 14 تير 1397
خانه » سایت های خبری » بولتن نیوز » اسراییل از بن سلمان برای حضور در کنست دعوت کرد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

«یوسی یونا» عضو پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) از محمد بن سلمان ولیعهد سعودی خواست تا با حضور در اسرائیل در کنست سخنرانی کند.

به گزارش چی 24 به نقل از بولتن نیوز:

به گزارش بولتن نیوز، یوسی یونا خطاب به محمد بن سلمان گفت: زمان آن فرا رسیده است که رهبران عرب گام های شجاعانه ای بردارند.
وی از ولیعهد سعودی خواست تا مانند انور السادات رئیس جمهور فقید مصر با حضور در کنست سخنرانی کند.
این نماینده پارلمان رژیم صهیونیستی گفت: شرایط متشنجی که منطقه در آن قرار دارد، فرصت تاریخی برای باز طراحی خاورمیانه به وجود آورده است.
یوسی یونا از کشورهای به گفته او معتدل عربی خواست تا طرح صلح عربی را برای از سرگیری مذاکرات صلح بار دیگر مطرح کنند.
این در حالی است که روزنامه اسرائیل الیوم هفته گذشته اعلام کرد که مصر، عربستان سعودی، امارات متحده عربی و اردن طرح موسوم به معامله قرن ترامپ را پذیرفتند.
معامله قرن طرح دولت ترامپ برای حل اختلافات میان فلسطینیان و رژیم صهیونیستی است که به طور کامل حق و حقوق فلسطینی ها در آن نادیده گرفته شده و کاملا در راستای منافع این رژیم قرار دارد.
این طرح شامل انضمام کامل قدس به رژیم صهیونیستی و نابودی کامل حق بازگشت آوارگان فلسطینی و انضمام شهرک های موجود در کرانه باختری به این رژیم می شود.
براساس این طرح، بخش های باقی مانده از کرانه باختری برای تشکیل حکومت خودگردان در اختیار فلسطینی ها قرار خواهد گرفت. همچنین حکومت فلسطینی ها بر غزه و بخشی از شمال سینا به رسمیت شناخته می شود.
در همین راستا، «جرد کوشنر» داماد و مشاور رئیس جمهوری آمریکا و «جیسو گرینبلات» نماینده ویژه آمریکا در امور خاورمیانه 29 خرداد ماه سال جاری طی یک دوره گردی منطقه ای به اردن و فلسطین اشغالی سفر کردند تا در مذاکره با سران عرب مقدمات اجرایی شدن طرح یاده شده را فراهم کنند.
طرح معامله قرن با واکنش های شدیدی از سوی مسلمانان و فلسطینیان روبه رو شده است و تنش ها و درگیری ها با نظامیان اسرائیلی را در فلسطین از جمله نوار غزه افزایش داده است.
بسیاری از تحلیلگران منطقه غرب آسیا نیز معتقدند معامله قرن مانند دیگر توافق نامه های صلح در ارتباط با فلسطین اشغالی قبل از تولد مرده است چرا که حق و حقوق مردم مظلوم فلسطین در آن رعایت نشده است و آنان با وجود گذشت 70 سال از اشغال فلسطین بر بازپس گیری حق خود تاکید دارند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین