کد خبر: 187088930
تاریخ انتشار: پنجشنبه 14 تير 1397
خانه » سایت های خبری » عصر امروز » قیمت جهانی نفت امروز 1397/04/14
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۵۶ سنت کاهش به ۷۷ دلار و ۶۸ سنت رسید.

به گزارش چی 24 به نقل از عصر امروز: به گزارش عصر امروز به نقل از رویترز، پس از آنکه ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در توئیتی جدید از اوپک خواست قیمت نفت را کاهش دهد، قیمت نفت امروز با کاهش مواجه بود.

 
افزایش تنش های تجاری بین واشنگتن و پکن نیز بر بازارهای جهان سایه افکنده و چین هشدار داده که ممکن است در زمانی که هنوز دقیقا مشخص نشده تعرفه هایی را علیه کالاهای آمریکایی به اجرا بگذارد.

 
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 56 سنت کاهش به 77 دلار و 68 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا هم امروز با 29 سنت افت به 73 دلار و 85 سنت رسید.

 
ترامپ روز چهارشنبه اوپک را متهم کرد که عامل اصلی افزایش قیمت نفت است. وی در حساب توئیتر شخصی خود نوشت: «انحصار اوپک در بازار به ما یادآوری می کند که قیمت بنزین بالا رفته و آنها کار چندانی برای کمک (به کاهش قیمت ها) انجام نمی دهند... در حالی که آمریکا در ازای دلارهای بسیار کم به بسیاری از اعضای اوپک کمک می کند، آنها قیمت ها را بالا می برند... این کمک ها باید یک جاده دو طرفه باشد.» وی در پایان توئیت خود نوشت: «همین الان قیمت ها را کاهش دهید.»

 
این در حالی است که عامل اصلی رشد قیمت ها در طی هفته های اخیر، اعلام دولت آمریکا مبنی بر تحریم صادرات نفت ایران بوده است.

 
بانک ملی استرالیا در یادداشتی نوشت: «یک عامل کلیدی افزایش قیمت ها توافق اوپک و روسیه برای کاهش تولید نفت بوده ضمن اینکه کاهش شدید تولید نفت ونزوئلا و تصمیم دولت آمریکا برای خروج از برجام نیز از عوامل دیگر رشد قیمت نفت بوده است.»

 
اوپک و روسیه در ماه ژوئن اعلام کردند تمایل دارند برای پاسخگویی به نگرانی های بازار در مورد کمبود عرضه به دلیل اختلالات برنامه ریزی نشده در تولید ونزوئلا و لیبی و احتمال کاهش صادرات نفت ایران، تولید نفت را افزایش دهند.

 
اما به رغم این اقدامات، بانک گلدمن ساکس آمریکا گفته، بازار در نیمه دوم سال «همچنان با کمبود عرضه مواجه خواهد بود.»

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین